‘’Yeni Nesil Nilüfer’’ geliyor

‘’Yeni Nesil Nilüfer’’ geliyor

CHP Nilüfer Belediye Başkan Adayı Turgay Erdem, önümüzdeki dönemde Nilüfer’i daha mutlu yarınlara taşıyacak yeni nesil belediyecilik yaklaşımlarını kamuoyuyla paylaştı.

Erdem’in, gelecek dönemde ‘’Yeni nesil Nilüfer’’i oluşturacak projelerini açıklamak üzere Crown Plaza’da düzenlediği basın toplantısına CHP Bursa milletvekilleri, CHP Bursa Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mustafa Bozbey, CHP Bursa İl Başkanı Hüseyin Akkuş, İYİ Parti Bursa İl Başkanı Yahya Bahadır, Millet İttifakı belediye başkan adayları, CHP ve İYİ Parti Nilüfer İlçe Başkanları, sivil toplum örgütleri ve meslek odalarının temsilcileri ile muhtarlar katıldı.

Turgay Erdem, Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı olacağına yürekten inandığı Mustafa Bozbey ile sokak sokak, mahalle mahalle çalışarak Nilüfer’i ülkenin en yaşanabilir kentlerinden biri haline getirmeyi başardıklarını söyledi.

‘’YENİ NESİL BELEDİYECİLİK ANLAYIŞINA GEÇİYORUZ’’

Katılımcı belediyecilik anlayışı kapsamında Nilüfer’i insani gelişmişlik endeksinde 5. Sıraya hep birlikte taşıdıklarını belirten Erdem, şöyle konuştu:

‘’Emeklisi, işçisi, memuru, esnafı, sanayicisi, çiftçisi, yaşlısı, genci, kadını ve erkeğiyle el ele vererek, Nilüfer’i daha mutlu bir geleceğe taşımak için önümüzdeki dönem yeni nesil belediyecilik anlayışına geçiyoruz. Bu anlayış doğrultusunda Nilüfer’de daha çok park, daha çok yeşil alanlar oluşturup, daha çok nefes alabileceğiz. Daha çok ses, katılım ve demokrasi, daha çok müzik, tiyatro ve sanatı Nilüfer’de yaşayıp, yaşatacağız. Tüm canlılar için daha çok yaşam hakkı ve sevginin hakim olacağı Nilüfer’i, daha neşeli çocuklar, özgür gençler ve daha mutlu insanların yaşadığı bir kent haline getireceğiz.’’

Erdem, bu hedeflere ulaşabilmek için daha çok işlerinin olduğunu bildiklerine de değinerek, ‘’Yeni dönemde Nilüfer’i daha aydınlık yarınlara taşıyacak yaklaşımlarımızı, sadece seçim vaadi olarak açıklanan projelerden ayıran en temel özellikler ise uygulanabilir ve sürdürülebilir olmaları’’ dedi.

Yaklaşımlarını oluştururken ‘’Mutlu geleceğin mimarları’’ olan çocuklar ve gençlerin kente dair düşünce, öneri ve beklentilerini alarak işe başladıklarını vurgulayan Erdem, daha sonra akademisyenler, sivil toplum örgütlerinin temsilcilerinin de aralarında yer aldığı Nilüferliler ile kentin yarınlarına dair görüş alışverişinde bulunduklarını ifade etti.

Erdem, kentin altyapısıyla ilgilenilmesi, imar planlarının oluşturulması, çöplerin toplanması gibi hizmetlerin artık belediyeciliğin rutinleri arasında olduğuna dikkati çekerek, ‘’Bizim için asıl önemli olan şey ise yaşayanların görüş, öneri ve talepleri doğrultusunda Nilüfer’i geleceğe taşıyabilmektir’’ diye konuştu.

Önümüzdeki dönem oluşturacakları ‘’Yeni nesil Nilüfer’’i iyi tarım, sağlıklı gıda, daha yeşil, daha çok nefes, daha çok sevgi ve yaşam hakkının da başkenti yapacaklarını belirten Erdem, şunları kaydetti:

‘’Düşük karbon ayak izi için gerekli önlemlerin alınması, güneş başta olmak üzere yenilenebilir ve sürdürülebilir enerji kaynaklarının etkin kullanımı gibi hayati önemi bulunan unsurları bünyesinde barındıran yeni nesil belediyecilik anlayışını Nilüfer genelinde uygulayacağız.’’

Turgay Erdem, konuşmasının ardından yeni dönemde uygulayacakları projelerin tanıtıldığı barkovizyon gösterisini konuklarla birlikte izledi.

Erdem, gösteri bitiminde Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Bozbey’i sahneye davet etti.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

BİRDE BUNLARA BAKIN

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM