Muhtarlık Yarışı Kükürtlü’de  Kızıştı

Muhtarlık Yarışı Kükürtlü’de Kızıştı

Bursa’nın Osmangazi ilçesindeki Kükürtlü Mahallesi’nde muhtar adayı bereketi yaşanır. Kükürtlü Mahallesi Muhtarlığı için mevcut muhtar dahil 9 kişi muhtar adayı oldu.

Öte yandan muhtar adayları seçim çalışmalarını tüm hızıyla sürdürüyor. Muhtar adaylarından Canan Akın Erdem , aza adayları ile birlikte 
sokak sokak , kapı kapı vatandaşlardan destek istiyor.

Kükürtlü Mahallesi’nin mevcut muhtarının 4 dönem 22 yıldır görevde olduğu biliniyor. Muhtar adayı Canan Akın Erdem “Diğer adaylarla birlikte yürümek istedik fakat kabul etmediler.Biz iki yıl önce hedefimizi koyduk 4 aydır sahada çalışıyoruz. Kükürtlü Mahallesi’nin en büyük sorunu güvenlik, tinercilerden dolayı akşam 6’dan sonra yolda yürüyemiyoruz, konuyla alakalı çalışacağız. Mahallemizde bir Halk Eğitim Merkezi bulunmuyor, kadınlarımız başka bölgelerde bulunan merkezlere gitmek zorunda kalıyor ya da uzak olduğu için gitmemeyi tercih ediyor. Mevcut muhtarın ne iş yaptığını mahalle sakinleri bilmiyor. Muhtarlığın saat 14.00’de kapandığını söylediler. Düzenlenen kültür gezilerinden kimsenin haberi olmuyor. Kükürtlü’de en büyük sorunlardan birininde Devlet anaokulunun olmaması.Eğitimi desteklemek ve yaşam kalitesini yükseltmek istiyoruz.”

“Osmangazi Belediyesi’nin eksikliğini hissediyoruz. Bu mahallenin oy dağılımına bağlanıyor ancak biz bunun talep olmamasından kaynaklandığını, Osmangazi Belediyesi’ne sorunların aktarılmadığını düşünüyoruz. Sorunlar bilgileri dahilinde olsa ne Osmangazi Belediyesi’nin ne de Başkanımız Mustafa Dündar’ın kayıtsız kalacağını düşünmüyorum. “

1973 Artvin doğumlu olan Canan Akın Erdem evli ve 2 çocuk annesi .İnsan Kaynakları ve Halkla ilişkiler departmanlarında çalışan Erdem Bursa Artvinliler Derneğinde halen başkan yardımcılığı görevini devam ettirmekte ve birçok derneğe üyeliği bulunmakta.

“Sözümüz söz” sloganıyla yola çıkan Erdem

“Yıllardır Bursa’nın ekmeğini yedik, bunun için Bursa’ya borcumuz var. Mahallemizdeki sorunları biliyoruz,görüyoruz. Çözümlerini de biliyoruz.Birlikte yola çıktığımız çalışma arkadaşlarımızla Kükürlü mahalle sakinlerimize ve aileme güveniyorum.”


Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

BİRDE BUNLARA BAKIN

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM