Hayatı Kaçırmayanlar Kulübü Osmangazi’de buluşuyor

Hayatı Kaçırmayanlar Kulübü Osmangazi’de buluşuyor

Kadınların en büyük sorunlarından bir tanesi olan idrar kaçırma problemiyle ilgili Hayatı Kaçırmayanlar Kulübü’nün seminerleri devam ediyor. Şehir şehir gezerek insanları bu probleme dair bilgilendirme çalışması yapan Hayatı Kaçırmayanlar Kulübü’nün İstanbul ve Ankara’dan sonra şimdiki durağı ise Bursa. Canped’in ana sponsorluğunda Osmangazi Belediyesi’nin ev sahipliğinde Nergis Kumbasar’ın sunumu ve Kontinans Derneği’nin bilimsel öncülüğünde düzenlenecek seminer 12 Kasım Salı günü saat 14.00’da Panorama 1326 Bursa Fetih Müzesi’nde gerçekleşecek. İdrar kaçırmanın nedenleri ve çözüm yollarının konuşulacağı seminerde Kontinans Derneği Başkanı Prof. Dr. Tufan Tarcan ile Kontinans Derneği 2. Başkanı Prof. Dr. Cüneyd Özkürkçügil konuşmacı olarak yer alacak.

Araştırmalara göre her üç kadının birinde idrar kaçırma problemi yaşanıyor. Doğum sonrası ise bu oran her dört kadından üçünde görülmesine kadar yükseliyor. Şehir şehir gezerek idrar kaçırma problemi konusunda kadınları bilinçlendirmeyi kendilerine görev edinen Hayatı Kaçırmayanlar Kulübü’nün şimdiki durağı ise Bursa. Canped’in ana sponsorluğunda Osmangazi Belediyesi’nin ev sahipliğinde Nergis Kumbasar’ın sunumu ve Kontinans Derneği’nin bilimsel öncülüğünde düzenlenecek seminer 12 Kasım Salı günü saat 14.00’da Panorama 1326 Bursa Fetih Müzesi’nde gerçekleşecek. İdrar kaçırmanın nedenleri ve çözüm yollarının konuşulacağı seminerde Kontinans Derneği Başkanı Prof. Dr. Tufan Tarcan ile Kontinans Derneği 2. Başkanı Prof. Dr. Cüneyd Özkürkçügil konuşmacı olarak yer alacak.

2017’de başlayan Türkiye’de 7 milyon kadına ve 4 milyon erkeğe ulaşan “Hayatı Kaçırma Sen, Bir Yolu Var İstersen” projesinin devamı niteliğinde gerçekleşen “Hayatı Kaçırmayanlar Kulübü” projesi ekibi, bu sene Türkiye’yi turlayarak halkı idrar kaçırma sorunu hakkında bilgilendirmeyi planlıyor. Proje kapsamında ilk olarak İstanbul ve Ankara’da halkla buluşan Hayatı Kaçırmayanlar Kulübü, şimdi ise Bursa’ya geliyor. Osmangazi Belediyesi’nin ev sahipliğinde Nergis Kumbasar’ın sunumu ve Kontinans Derneği’nin bilimsel öncülüğünde düzenlenecek seminer 12 Kasım Salı günü saat 14.00’da Panorama 1326 Bursa Fetih Müzesi’nde gerçekleşecek. Etkinliğe Osmangazi Belediye Başkanı Sayın Mustafa Dündar’ın da katılım sağlaması bekleniyor.

Hayatı Kaçırmayanlar Kulübü Bursa’dan sonra İzmir’de olacak

Hayatı Kaçırmayanlar Kulübü’nün düzenlediği, İstanbul ve Ankara’da yoğun katılımın sağlandığı seminerler Bursa’dan sonra da şehir şehir gezmeye devam edecek. Proje kapsamında Bursa’dan sonra ise bir sonraki durak İzmir olacak. Hayatı Kaçırmayanlar Kulübü İzmir’den sonra da Antalya, Adana, Gaziantep, Erzurum ve Trabzon belediyelerinde bilgilendirme seminerleri düzenleyerek toplamda 9 şehirde kadınları idrar kaçırma konusunda bilinçlendirerek daha sağlıklı olmalarına yardımcı olmayı hedefliyor. Bilgilendirme seminerleri ile birlikte Nergis Kumbasar sokak röportajları ile konuyu daha çok kadına duyurmayı amaçlıyor.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

BİRDE BUNLARA BAKIN

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
2019-05-28 00:06:47
2019-04-17 21:11:51
2019-04-14 16:55:41
2019-03-18 23:18:20