ZEKİ MÜREN’İ KIYAFETLERİ İLE ANDILAR

Bursa'da Zeki Müren Anadolu Güzel Sanatlar Lisesi öğrencileri, Sanat Güneşi'ni 17. ölüm yıl dönümünde kostüm defilesi ile andı.

24 Eylül 2013 13:50 Okunma:

Bursa’da Zeki Müren Anadolu Güzel Sanatlar Lisesi öğrencileri, Sanat Güneşi’ni 17. ölüm yıl dönümünde kostüm defilesi ile andı.
Türk sanat müziğinin efsane ismi Zeki Müren, 17. ölüm yıl dönümünde kendi adını taşıyan Anadolu Güzel Sanatlar Lisesi’nde düzenlenen defileyle anıldı. Defileye öğrencilerin yanı sıra çok sayıda davetli katıldı. Zeki Müren’in şarkılarını seslendiren öğrenciler, daha sonra Zeki Müren maskeleri ile sanat güneşinin kıyafetlerini giyerek podyuma çıktı. Davetliler öğrencileri ayakta alkışladı.
Bu arada öğrenciler, defile esnasında Zeki Müren’in resmini çizdi. 4 parçadan oluşan resim birleştirilince Sanat Güneşi’nin portresi ortaya çıktı.
Türk Eğitim Vakfı Bursa Şube Başkanı Mehmet Çalışkan, bugüne kadar birçok öğrenciye burs verdiklerini söyledi. Çalışkan, Türk Eğitim Vakfı’nın bütün bu hizmetleri Zeki Müren gibi gönlü yüce hayırsever bağışçılarının desteği ile yaptığını sözlerine ekledi.
Zeki Müren’in uzun yıllar stilisti ve yakın arkadaşı olan Muzaffer Çaha ise, sanatçının kelimelere sığmayacağını belirterek, “Çeyrek yüz yıl beraber olduğum kişiydi. Çok özel bir insan, çok değerli bir sanatçıydı. Türk halkı onu unutmayacak” dedi. Çaha, salondakilerin Zeki Müren’i ayağa kalkarak alkışlamasını istedi.

BENZER HABERLER

Kredi ya da kredi kartı almak isteyenler dikkat!

SGK, kredi üzerinden 'kaçak' avında

Yine bir otobüs trajedisi!

Kabataş'ta bir otobüsün freni patladı çok sayıda yaralı var

Bursa’da korkunç olay!

Bursa’da bir kişi, 10 yıl önce evi terk eden kızına benzettiği kadın sokak ortasında kurşun yağdırdı.

Cumhurbaşkanlığı’ndan ateşkes açıklaması

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Gazze’de sağlandığı açıklanan 72 saatlik ateşkesle ilgili açıklama yaptı.

Askerlik şubeleri kapatılıyor mu?

Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz, "Türkiye'deki bütün askerlik şubeleri kapatılabilir. Hizmet aksamaz" dedi.

Bir ülke deriden sarsıldı!

IŞİD'e katılan 27 yaşındaki Lavdrim Muhaceri'ni Facebook'ta bir kişinin başını keserken fotoğraflarını yayınladı.

Emma Watson’dan Arınç’a ‘kahkaha’ tepkisi

İngiliz oyuncu Emma Watson da, Arınç'a tepki gösterdi.

İki ateş arasında kalan 16 yaşındaki tekstil işçisi öldü!

Gazi Mahallesi'nde iki grup arasında çıkan çatışmada, tekstil işçisi İbrahim Öksüz, vücuduna isabet eden kurşunlarla hayatını kaybetti.