Yunuseli’ye 950 konutluk proje

Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Daire Başkanlığı’nın bulunduğu Yunuseli’ndeki 53 bin metrekarelik alan, Bakgörler İnşaat’a satıldı. Büyükşehir, Bakgörler’in yapacağı ve...

31 Temmuz 2013 09:27 Okunma:

Büyükşehir Belediyesi, Yunuseli’nde bulunan 53 bin metrekarelik Fen İşleri Daire Başkanlığı’nın bulunduğu alanı, Arsa Satışı Karşılığı Gelir Paylaşımı yöntemiyle ihaleye çıkardı. Büyükşehir Belediyesi Genel Sekteri Seyfettin Avşar başkanlığında toplanan Encümen’de yapılan ihaleye iki firma katıldı.
BÜYÜKŞEHİR YÜZDE 29.02 HASILAT PAYI ALACAK
Büyükşehir Belediyesi’nin, proje tamamlandıktan sonra 175 milyon 115 bin 880 TL. gelir elde edilmesi beklenen alan için açtığı ihale, yüzde 29.02 hasılat payına denk gelen 50 milyon 818 bin 628 TL teklifi veren Bakgörler İnşaat’ta kaldı. Diğer katılımcı firma B. Ergünler Yapı-Bora Yapı Ortak Girişimi ise yüzde 29.00 paya denk gelen 50 milyon 783 Bin 605 TL’de kaldı. İhalenin kesin sonucu Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe’nin onayından sonra açıklanacak.
YÜZDE 25’İNİ PEŞİN ALACAK
Arsa satış karşılığı gelir paylaşımı yöntemine göre Büyükşehir Belediyesi, 50 milyon 818 bin 628 TL’nin yüzde 25’i olan 12.5 milyon TL civarındaki parayı, resmi satışın gerçekleştiği 1 ay içinde peşin alacak. Projeden elde edilecek gelirin artması durumunda Büyükşehir’in alacağı hasılat payı da artmış olacak.
12 KATI GEÇMEYECEK
Fen İşleri Daire Başkanlığı’ndan boşalacak olan 53 bin metrekarelik alan, proje tamamlanmasıyla 134 bin 138 metrekaresi konut, 5 bin 231 metrekaresi de ticaret alanı olmak üzere yaklaşık 140 Bin metrekarelik inşaat alanına çıkmış olacak. Projede binalar 12 katı geçmeyecek.
İNŞAAT İKİ AY İÇİNDE BAŞLAYACAK
İhaleyi kazanan Bakgörler İnşaat yetkilisi Veysel Bakgör, bu alana Büyükşehir’in öngördüğü ticaret ve konutun ayrı parsellerde bulunduğu 950 konutluk prestijli bir proje yapacaklarını söyledi. Bakgör, resmi prosedürlerin tamamlanmasının ardından 2 ay içinde inşaata başlamayı hedeflediklerini bildirdi.

BENZER HABERLER

Bursa’da bonzai bir günde 4 kişiyi hastanelik etti!

Bursa’da bir günde bonzai yüzünden 4 kişi hastanelik oldu.

Molotof atana polis silah ile karşılık verebilecek!

Pakette, molotof kokteyli silah olarak kabul ediliyor.

Sistem çöktü, hastalar beklemede!

Türk Eczacıları Birliği (TEB), sistemde yaşanan sorun nedeniyle, hastaların ilaca erişebilmek için uzun süre beklemek zorunda kaldığını açıkladı.

Emine Ülker Tarhan’dan CHP itirafı!

Tarhan, AA muhabirine, CHP'den istifa süreci, Anadolu Partisi'ni neden kurduğu, hedefleri ve güncel gelişmelere ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

‘Hukuk arıyorum, yasa önemli değil’!

Kadın ve erkeğin eşit olmadığını belirten Erdoğan, bunun fıtrata ters olduğunu da söyledi.

Fenerbahçe ve Bursaspor arasında gerilim artıyor!

Şenol Güneş'in Volkan ile ilgili açıklamalarından sonra gerilen iki kulübün arası Fenerbahçe'nin şehire gelmesi ile üst seviyeye taşındı.

IŞİD’in yalanı ortaya çıktı!

IŞİD sempatizanı bir kişi tarafından Twitter'dan paylaşılan tecavüz fotoğrafın, Macar yapımı bir pornodan alındığı ortaya çıktı.

Başbakan’dan öğretmenlere atama müjdesi!

Başbakan Ahmet Davutoğlu, Öğretmenler Günü nedeniyle yaptığı konuşmada Ocak ayında 15 bin yeni öğretmen ataması yapılacağını söyledi. Başbakan Ahmet...

IMF’den flaş Türkiye açıklaması!

Uluslararası Para Fonu (IMF), enflasyonun da otoritelerin hedeflerinin "çok üzerinde seyrettiği"ne dikkat çekti.

Bursa’da zincirleme kaza!

Bursa`nın Karacabey İlçesi yakınlarında meydana gelen ve 7 aracın karıştığı zincirleme kazada, 11 kişi yaralandı.