USD
6,0197
EURO
6,9241
ALTIN
229,3776

“Yönetim stratejimizde gücümüzü Yıldırımlılardan alıyoruz”

Yıldırım Belediyesi ile Yıldırım Kaymakamlığı tarafından düzenlenen ‘Genişletilmiş Muhtarlar Toplantısı’nda ilçedeki sorunların çözümü ve hizmetlerin vatandaşa daha hızlı ulaşması için yapılması gereken iş birliği hakkında değerlendirmelerde bulunuldu.

“Yönetim stratejimizde gücümüzü Yıldırımlılardan alıyoruz”
Yazı fontunu küçültür Yazı fontunu büyütür

Şehrin idaresinde ortak aklı esas alan, katılımcı yönetim anlayışı ile belediyecilik hizmetlerine yenilikçi bir sistem getiren Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali, il ve ilçede kamusal hizmet veren kurum temsilcilerinin buluştuğu ‘Genişletilmiş Muhtarlar Toplantısı’nda 69 mahalle muhtarı ile bir araya geldi. Yıldırım Belediyesi Planlama ve Kentsel Gelişim Merkezi’ndeki Yıldırım Han Konferans ve Toplantı Salonu’nda gerçekleştirilen toplantıya Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali’nin yanı sıra Yıldırım Kaymakamı Mehmet Aydın, BUSKİ Genel Müdürlüğü Kanalizasyon Daire Başkanı Mesut Boz, BUSKİ Genel Müdürlüğü İşletme Daire Başkanı Muzaffer Güçlü, İtfaiye Daire Başkanlığı İtfaiye Amiri İbrahim Karadeniz, PTT Başmüdür Vekili Hasan Olcay, PTT İşletme Müdürü Mustafa Karataş, BURSAGAZ Proje Tasarım Birim Yöneticisi Ender Yıldırım, BURULAŞ Otobüs İşletme Şefi Kemal Akyel, Türk Telekom Setbaşı Şube Müdürü Ünal Altıntaş, UEDAŞ Yıldırım Şube Müdürü Ahmet Berk, Bursa Halk Sağlığı Müdürü Efrail Atıcı, İlçe Jandarma Komutan Vekili Ali Yaşar, İlçe Emniyet Müdürü Hasan Turan, İlçe Müftülüğü Şef Ahmet Köse, Tapu Müdürü Enes Gezmiş, Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Abdurrahman Akbulut, Yazı İşleri Müdürü İdris Yeni, İlçe Nüfus Müdürü Kemal Civelek, İlçe Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Müdürü Nursel Örde, İlçe Mal Müdürlüğü Vekili Nursal Kaya, İlçe Milli Eğitim Müdürü Suat Topal, İlçe Sağlık Müdürü Ferhat Ekinci İlçe Toplum Sağlığı Merkezi Müdürü Şirin Elmas, İlçe Gençlik Hizmetleri ve Spor Müdürü Mehmet Demirci, Yıldırım Kent Konseyi Başkanı Ömer Aykan ve Yıldırım Muhtarlar Derneği Başkanı Muhsin Sak, Bursa Yıldırım Muhtarlar Derneği Başkanı Nihat Gencer, Yıldırım Belediyesi bürokratları ve Yıldırımlı Muhtarlar katıldı.

‘GÜCÜMÜZÜ YILDIRIMLILARDAN ALIYORUZ’

Yıldırım Belediyesi olarak insan odaklı hizmet belediyeciliğini ön planda tutarken, yönetimde ortak aklı esas alarak ilçe sakinleri için en iyiyi aradıklarını vurgulayan Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali, “Asli belediye hizmetlerimizi aksatmadan yerine getirmek adına vatandaşlarımızın talep ve önerilerini dikkate alarak titizlikle inceliyoruz. Katılımcı belediyecilik ve ortak akıl düşüncesiyle yaptığımız tüm hizmetlerde vatandaşlarımızın fikir ve görüşleri önceliğimizi oluşturuyor. Bunu yaparken de mahallelerde atan nabzı en iyi bilen, vatandaşla belediye arasında köprü olarak bölgelerindeki talepleri bizlere aktaran muhtarlarımızla yakın çalışma yürütüyoruz. Hemşehrilerimizin taleplerinin tespit edilerek, hizmet önceliklerimizin belirlenmesinde muhtarlarımızın desteğini alıyoruz. Yıldırım’ın sakini değil sahibi olan hemşehrilerimizle, şehrimize hizmet eden bürokratlarımızla ve bizlere her konuda destek olan Sayın Kaymakamımız Mehmet Aydın’la birlikte ilçemizi ‘ideal şehir’ hüviyetine kavuşturmak için çalışmalarımızı yürütmeye devam edeceğiz. Yönetim stratejimizde gücümüzü Yıldırımlılardan alıyoruz” diye konuştu.
YILDIRIM’IN DÜNÜ, BUGÜNÜ VE YARINI ANLATILDI
Öte yandan Başkan İsmail Hakkı Edebali, görev süresinin başından bugüne kadar ilçedeki 69 mahallede hayata geçirilen ve proje aşamasında olan çalışmalar hakkında katılımcılara detaylı sunum yaptı. Kentsel dönüşümden, yapılacak prestijli projelere, rutin hizmetlerden ilçeye artı değer katacak çalışmalara kadar çok sayıda konuda bilgi veren Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali, “Katılımcı belediyecilik anlayışı gereği vatandaş, kamu kurumları, STK’lar ve belediyemiz toplumun tüm kesimleriyle yakın temas halindeyiz. Tüm kamu kurum temsilcilerinin kendi alanında ayrı ayrı sorumlulukları var. Yıldırım’ın idaresinde sorumluluğu olan yöneticilerin şehrin meseleleri hakkında konuşması, değerlendirme yapması ayrı bir kültür ve ayrı bir özellik. Kurumlar arası iletişim ve ortak sistematik çalışma, ilçemizde yönetimsel olarak değer verdiğimiz ortak aklın sağlanması için önem taşıyor. Toplantımıza katılan tüm misafirlerimiz, bizlerle bir araya gelerek mahallelerimizin ihtiyaçlarına kulak verdiler. Katılımlarından dolayı başta Yıldırım Kaymakamımız Mehmet Aydın Bey’e, tüm kamu idarecilerimize ve muhtarlarımıza teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.
‘BAŞKAN EDEBALİ ÖNCÜLÜK EDİYOR’
Mahallelerindeki hizmet önceliğinin belirlenmesinde ve taleplerin yetkililere iletilerek kısa süre içerisinde çözüme kavuşturulmasında muhtarların kilit rol oynadığını işaret eden Yıldırım Kaymakamı Mehmet Aydın, “Demokrasinin gelişmesinde ve devlet ile vatandaş arasında diyalog kurulmasında önemli vazife üstlenen muhtarlarımız kilit rol oynuyor. Vatandaşlarımızın taleplerinin tespit edilerek, hizmet önceliklerimizin belirlenmesinde, mahallelerin sağlıktan eğitime, altyapıdan sosyal yaşam alanlarına eksikliklerinin ortaya çıkarılmasında muhtarlarımızın desteğini alıyoruz. Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali’nin öncülüğünde mahalle kültürünün yaşatılmasına yönelik çalışmalar ve mahallelerin yapılacak dönüşümlerle altyapıdan üstyapıya değer kazanması sonucunda Yıldırım, insanların yaşamaktan mutluluk duyacağı bir şehir olacak” diye konuştu. Toplantıda taleplerini konunun muhatapları olan idarecilere doğrudan iletme fırsatı bulan muhtarlar kendilerine tanınan imkandan dolayı Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali, Yıldırım Kaymakamı Mehmet Aydın ve bürokratlara teşekkür etti.

FACEBOOK YORUMLARI

YORUMLAR


    0 YORUM