USD
4,7073
EURO
5,5003
ALTIN
197,1563

Yıldırımlı sporcular ödüllendirildi

Yıldırım Belediyesi, ilçede sağlıklı nesillerin inşa edilmesini eğitim yanında spora verdiği destekle sürdürüyor. Mayıs ayı olağan toplantısında başarılı sporcular ve öğrenciler ödüllendirildi.

Yıldırımlı sporcular ödüllendirildi
Yazı fontunu küçültür Yazı fontunu büyütür

Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali, Nisan ayı içerisinde katıldıkları yerel, ulusal ve uluslararası şampiyonalarda dereceye giren Yıldırım Belediye Spor Kulübü sporcularını ve Yıldırım Belediyesi ile Yıldırım İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen resim yarışmasında dereceye giren öğrencileri, Mayıs Ayı Olağan Meclis toplantısında konuk etti. Kazandıkları başarılarla Yıldırım’ın sporda marka şehir olmasına katkıda bulunan sporcuları ağırlamaktan duyduğu memnuniyeti dile getiren Başkan Edebali, “Yıldırım’a yeni madalyalar kazandırarak alan sporcularımızı bir kez daha tebrik ediyorum. Bu başarıları yeterli görmeden başarı çıtasını daha yukarıya taşımalarını ve şampiyonlarımızdan bu başarılarının devamını diliyorum. Ayrıca İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüz ile birlikte düzenlediğimiz iş sağlığı ve iş güvenliği konulu resim yarışmasında dereceye giren öğrencilerimizi kutluyorum” diye konuştu.

 

ŞAMPİYONLAR MADALYALARI TOPLADI

 

Türkiye Halter Federasyonu tarafından Konya’da düzenlenen Gençler Halter Şampiyonası’nda 250 kilogram kaldırarak Türkiye ikincisi olan Ramazan Kara, Yeni Zelanda’da gerçekleştirilen Dünya Masterlar Olimpiyatları’nda toplamda 277 kilogram kaldırarak şampiyon olan Sunay Bulut, İzmir’de düzenlenen Görme Engelliler Atletizm Şampiyonası’nda 3 gümüş madalya alarak Türkiye ikincisi olan Yeşim Solmaz ve aynı organizasyonda 200 metrede Türkiye Şampiyonu, 100 metrede Türkiye rekoru kıran görme engelli atlet Mehmet Tunç, Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali ve meclis üyeleri tarafından ödüllendirildi. Mecliste ayrıca Yıldırım Belediyesi ile Yıldırım İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen resim yarışmasında dereceye giren Lütfücan Kocabaş, Rümeysa Kara ve Şule Aydın’a ödülleri Başkan Edebali tarafından verildi.

FACEBOOK YORUMLARI

YORUMLAR


    0 YORUM