USD
6,0197
EURO
6,9241
ALTIN
229,3776

Yıldırım’da Yaz Temizliği

Daha yaşanılabilir, huzurlu, temiz bir ilçe için hizmetlerini sürdüren Yıldırım Belediyesi vatandaşları da temizlik çalışmalarına katkıda bulunmaya çağırıyor.

Yıldırım’da Yaz Temizliği
Yazı fontunu küçültür Yazı fontunu büyütür

Yaz ayları ile birlikte ilçedeki temizlik çalışmalarına hız veren Yıldırım Belediyesi, kötü koku ve çirkin görüntülerin oluşmaması için haftanın 7 günü ve günün 24 saati çalışmalarını sürdürüyor. Türkiye’nin 52 şehrinden daha kalabalık nüfusun yaşadığı ilçede günde 560 ton çöp toplanıyor. Yılda 200 bin tona ulaşan çöp toplama ve temizlik işlerini Yıldırım Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü’nün 680 kişilik ekibi yapıyor. İlçedeki 69 mahalledeki cadde ve sokaklardan toplanan çöpler dışında geri dönüşüm çalışmaları kapsamında ise günde ortalama 30 ton atık ülke ekonomisine geri kazandırılıyor. Öte yandan 69 mahalleyi 2 bölgeye ve 4 kısıma ayıran Yıldırım Belediyesi, salı, çarşamba, perşembe ve cuma günlerinde 40 kişilik ekibi ile cadde ve sokakları detaylı olarak temizliyor. Programda bulunan mahallelerin cadde, sokak ve boş arsaları en ince detayına kadar temizlenirken, ilgili bölgeye giren temizlik ekipleri bir adet araç üstü süpürge makinesi, bir adet açık kasa araç ile bölgede atıkları da topluyor. Yıldırım Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü bünyesinde kurulan Araç Takip Sistemi ile temizlik araçları uydu üzerinden izlenerek ilçedeki temizlik çalışmaları büyük bir titizlikle takip ediliyor.
KÖŞE BUCAK TEMİZLİK
Göreve geldikleri günden itibaren ilçe genelinde temizlikte öncü uygulamalar gerçekleştirdiklerini belirten Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali, “Hemşehrilerimize yaşanılabilir bir ortam oluşturmak adına Yıldırım’ın köşe bucak temizliyoruz. Bununla da yetinmeyip yolları, kaldırımları, pazar yerlerini ve çöp konteynerlerini dezenfekte ediyoruz. Bu noktalarda yaptığımız çalışmalar insan sağlığına doğrudan katkısı olacak çalışmalardır. Belediye olarak bir yandan projelerimizi sürdürürken bir yandan da şehrimizi temiz tutmaya özen gösteriyoruz” dedi. Daha temiz ve yaşanılır bir Yıldırım için herkesi üzerine düşen vatandaşlık görevini yerine getirmeye de davet eden Başkan Edebali, “Vatandaşlarımızdan tek isteğimiz, çöplerini belirlenen saatlerde dışarı çıkarmaları, çevre sağlığı ve temizliğine gerekli hassasiyeti göstererek şehrimize sahip çıkmalarıdır” dedi.

FACEBOOK YORUMLARI

YORUMLAR


    0 YORUM