USD
6,0197
EURO
6,9241
ALTIN
229,3776

Yıldırım’da “Kültür Turu” İzdihamı

Yıldırım Belediyesi tarafından Türkiye’nin önemli, tarihi, kültürel ve doğal güzelliklerine sahip şehirlerine ücretsiz olarak düzenlenen kültür turlarında Ağustos ayı kayıtları başladı.

Yıldırım’da “Kültür Turu” İzdihamı
Yazı fontunu küçültür Yazı fontunu büyütür

Yıldırım Belediyesi, Yıldırımlıları ücretsiz olarak Türkiye’nin önemli turizm merkezleriyle buluşturmaya devam ediyor. Medeniyetlerin beşiği Anadolu’nun tarihi mirasıyla, ilçe sakinlerini kucaklaştıran Yıldırım Belediyesi’nin düzenlediği kültür turları 7’den 70’e binlerce Yıldırımlının ilgi odağı oldu. Geçtiğimiz sene ilk kez düzenlenen kültür turlarında 11 bin 776 kişiyi eşsiz doğal ve tarihi zenginliklerle buluşturan Yıldırım Belediyesi, bu sene gerçekleştirdiği turlarla Yıldırımlıları Konya, Çanakkale, Edirne, Nevşehir, Safranbolu-Amasra ve İstanbul’a götürüyor. Bu yıl düzenlenen 110 sefer ile 4 bin 890 Yıldırımlının katılım gösterdiği kültür turlarında Ağustos ayı kayıtları da yoğun ilgi görürken turlara katılmak isteyen vatandaşlar, Yıldırım Belediyesi Hizmet Binası ve Barış Manço Kültür Merkezi’ndeki başvuru noktalarından biletlerini alabiliyor. Yıldırım Belediyesi Hizmet Binası önünden kalkacak otobüslerle düzenlenecek turlarda vatandaşlara gidecekleri yerlerin detaylı bilgilerinin anlatıldığı broşürler de dağıtılacak.

 

YILDIRIM TARİHİ MİRASLA KUCAKLAŞIYOR

 

Yapıları, şehirleri dönüştürürken, insanların da sosyal dönüşümünü ve yaşam kalitelerinin arttırılmasını hedeflediklerini belirten Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali, “Amacımız Yıldırım’ın kültür-sanat çıtasını daha da yükseltmek. Bu doğrultuda tarih ve kültür dolu ülkemizin güzel şehirlerine günübirlik geziler düzenliyoruz. Kültür turları kapsamında Yıldırımlıları ülkenin önemli turizm merkezlerine götürmeye bu yıl da devam ediyoruz. Geçtiğimiz sene kadim medeniyetimizden bizlere miras kalan, ülkemizin tarihi ve doğal mirası şehirleri olan Çanakkale, Konya, İstanbul ve Nevşehir’e 256 sefer düzenleyerek, 11 bin 776 vatandaşlarımıza bu mirasımızla kucaklaşma olanağı tanıdık” dedi.

Yıldırım Belediyesi olarak hizmet anlayışlarının temelinde insanların mutluluğu olduğunu vurgulayan Başkan Edebali, “Tamamı konforlu araçlarla, rehber eşliğinde düzenleyeceğimiz turlarımızla insanlarımıza hizmet sunmaya devam edeceğiz. Yıldırımlıları kültürel gezilerimize katılmaya davet ediyorum” ifadelerini kullandı.

 

FACEBOOK YORUMLARI

YORUMLAR


    0 YORUM