USD
3,9289
EURO
4,6557
ALTIN
163,1701

Yıldırım, Şehidinin adını parkta ölümsüzleştirdi

Yıldırım Belediyesi, sosyal donatı alanlarından bir yenisini ilçeye kazandırırken, El Bab’da şehadete yürüyen Yıldırımlı Piyade Uzman Çavuş Ferhat Demir’in adını parkta ölümsüzleştirdi.

Yıldırım, Şehidinin adını parkta ölümsüzleştirdi
Yazı fontunu küçültür Yazı fontunu büyütür

Kentsel dönüşümü yeşil alanlar, parklar ve sosyal yaşam alanları ile destekleyen Yıldırım Belediyesi, Samanlı Mahallesi’ne 4 bin 672 metrekare toplam kullanım alanına sahip çocuk oyun, dinlenme ve spor parkı kazandırdı. 3 bin 383 metrekaresi yeşil alan olarak planlanan parkın bünyesinde, çocuk oyun grubu, salıncak, tahterevalli, zıp zıp, kondisyon aleti, spor alanı ile kauçuk zemin yürüyüş yolu ve donatı elemanları bulunuyor. Öte yandan Türk Silahlı Kuvvetleri’nin ülkenin güvenliği ve terör örgütleri ile mücadele kapsamında Suriye’de düzenlediği Fırat Kalkanı Operasyonu dahilinde El Bab’da şehit düşen Piyade Uzman Çavuş Ferhat Demir’in adı, ailesinin yaşadığı Samanlı Mahallesi’ndeki parka verilerek ölümsüzleştirildi. Parkın açılış töreni,

Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali, AK Parti Bursa Milletvekili Hüseyin Şahin, Büyükşehir Belediye Başkanvekili Abdulkadir Karlık, Yıldırım Kaymakamı Mehmet Aydın, AK Parti Yıldırım İlçe Başkanı Hüdayi Yazıcı, MHP Yıldırım İlçe Başkanı Serkan Aydemir, CHP Yıldırım İlçe Başkanı Güner Aklan, İlçe Milli Eğitim Müdürü Suat Topal, Yıldırım Muhtarlar Derneği Başkanı İsmail Eroğlu, Bursa Yıldırım Muhtarlar Derneği Başkanı Nihat Gencer, Türkiye Harp Malulu Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Bursa Şubesi Başkanı Metin Şenol, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Erkut Öneş, Yıldırım Askerlik Şubesi Başkanı Doğan Yavaş, Samanlı Mahalle Muhtarı Murat Erbay, muhtarlar ve mahalle sakinlerinin katılımı ile gerçekleştirildi.

 

YEŞİL ALAN ORANI ARTIYOR

 

Şehirlerin yaşam kalitesini gösteren en önemli parametrelerden birisinin kişi başına düşen yeşil alan miktarı olduğunu hatırlatan Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali, “Parklar mahallelerin nefes aldığı yerlerdir. Bu anlayışla ilçemizdeki yeşil alan miktarını arttırmak, insanlarımızı günlük hayatın stresinden uzaklaştıracak, çocukların güvenle oyun oynayabilecekleri bir alanı Samanlı Mahallemize kazandırmaktan dolayı mutluluk duyuyoruz” dedi.

 

GELECEĞİN YILDIRIM’INI PLANLIYORUZ

 

Yıldırım’da yıllardır devam eden plansız ve sağlıksız yapılaşmanın bir çok sorunu da beraberinde getirdiğini aktaran Başkan Edebali, “Şu anki elbisesinin Yıldırım’a yakışmadığı konusunda hepimiz hem fikiriz. Biz Yıldırım’a yakışacak, bir elbise hazırlamak için göreve talip olduk. İlçemizin 3-5 yıl sonrasını değil, 50 yıl sonrasını planlıyoruz. Bu kapsamda ilçemizin yarısına yakınının imar düzenini değiştiriyoruz. Yeni imar düzeniyle Yıldırım ekonomisi güçlü, ticareti canlı, rekabet gücü yüksek bir şehir haline gelecek. Yeni Yıldırım’ı inşa ederken en önemli kıstaslarımız katılımcı belediyecilik ve ortak akıl. Şehrimizi hemşerilerimiz, sivil toplum kuruluşları gibi paydaşlarımızla birlikte planlıyoruz” diye konuştu.

 

YILDIRIM’DA DÖNÜŞÜMÜN AYAK SESLERİ

 

AK Parti iktidarlarının ülkeyi mamur etmek için ömürlerini vakfettiğini vurgulayan AK Parti Bursa Milletvekili Hüseyin Şahin de asıl olanın yerinden kalkınma olduğunu belirterek, “Bunun en güzel örneği ise Yıldırım’dır. Medeniyetimizin beşiği olan ilçemizin değişen ihtiyacı olduğu konusunda hepimiz hem fikiriz. Böyle bir değişim ancak cesaret ve vizyonla mümkündür. Kendisini bu değişime adayan Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali, hem bu cesaret hem de bu vizyona sahip.

Onun bu kararlığıyla Yıldırım’da değişim ve dönüşümün ayak sesleri duyulmaya başlandı. Yıldırım değişirse Bursa değişir, Türkiye değişir. Biz de Merkezi Hükümet olarak Yıldırım’daki bu değişime her türlü desteği sağlayacağız” ifadelerini kullandı.

 

AYRI BİR ÖNEMİ VAR

 

Yıldırım’ın yaşam kalitesini her geçen gün yükselten yatırımlara imza atan Yıldırım Belediyesi’nin Samanlı Mahallesi’ne kazandırdığı parkın ayrı bir önemi olduğunu vurgulayan Yıldırım Kaymakamı Mehmet Aydın, “Şehidimizin adının burada yaşatılacak olması neticesinde parkımız maddi yönü kadar manevi boyutuyla da çok önemli. Yıldırım Belediyesi’ni bu parka şehidimizin adını vererek yatımını taçlandırdığı için kutluyorum” dedi. Yıldırım Belediyesi’nin Samanlı Mahallesi’ne önemli kazanımlar sağladığını ifade eden Büyükşehir Belediye Başkanvekili Abdülkadir Karlık, Yıldırım’ın her geçen gün geliştiğini ve güzelleştiğini söyledi. Konuşmamaların ardından Piyade Uzman Çavuş Ferhat Demir Parkı dualarla hizmet açılırken, şehidin yakınları da duygusal anlar yaşadı.

 

 

 

 

FACEBOOK YORUMLARI

YORUMLAR


    0 YORUM