Yıldırım belediyesi’nden sahipsiz hayvanlar için tedavi merkezi

Bursa Yıldırım Belediyesi Veteriner İşleri Hizmet Birimi Sahipsiz Hayvan Bakım ve Tedavi Merkezi hizmete girdi.

04 Ekim 2012 22:45 Okunma:

Bursa Yıldırım Belediyesi Veteriner İşleri Hizmet Birimi Sahipsiz Hayvan Bakım ve Tedavi Merkezi hizmete girdi.

Açılış töreninde Yıldırım Belediye Başkanı Özgen Keskin’in yanı sıra; AKP Yıldırım İlçe Başkanı Hüdai Yazıcı,Türkiye Hayvan Sevenler DerneğiBursa Şube Başkanı Zehra Çelikkol, belediye meclis üyeleri, muhtar ve vatandaşlarda hazır bulundu.

Törende konuşma yapan Türkiye Hayvan Sevenler Derneği Bursa Şube Başkanı Zehra Çelikkol, hayvanların da birer canlı olduğunu onların da yaşam hakkına sahip olduklarını belirterek, Yıldırım Belediye Başkanı Özgen Keskin’e böylesi anlamlı bir projeye imza attığı için ‘teşekkür’ ettiğini kaydetti.

Açılış kurdelesini kesen Başkan Keskin ise sahipsiz hayvanların sıcacık bir yuva imkanı sunan Doğal Hayvan Barınağı bünyesinde Veteriner İşleri Birimi ve Tedavi Merkezi’nin de hizmet vereceğini ifade etti. Başkan Keskin ayrıca, “Belediyecilik salt asfalt ve yol gibi fiziki projeler üretmekten ibaret değildir. Ben ve ekibim göreve geldiğimiz günden bugüne sayısız fiziki ve sosyal projeye imzamızı attık. Bugün aynı zamanda 4 Ekim Hayvanları Koruma Günü. Böylesi bir günde açılışını yaptığımız Veteriner İşleri Hizmet Birimi Sahipsiz Hayvan Bakım ve Tedavi Merkezi’yle de sokak hayvanlarının kısırlaştırılması, gerekli aşı ve tedavilerinin yapılması gibi ihtiyaçları uzman veteriner hekimler tarafından yapılacaktır. ” dedi.

BENZER HABERLER

81 ilin valisine Suriyeliler için emir: Toplayın!

Aylardır artan şikayetelere rağmen önlem almayan AKP Hükümeti, Suriye'den getirilen ve sahip çıkılmayan dilencilerin vatandaşı çileden çıkarması sonrasında harekete...

Burada artık sigara satılmayacak!

Sigara sektörünün yeni kaygısı, sigara satan yerler için getirilmesi planlanan 100 metre sınırlaması...

İşte Erdoğan’a yapılan bağış

Başbakan Erdoğan'a, cumhurbaşkanlığı seçim kampanyasına 90 bin 382 kişinin bağış yaptığı açıklandı.

Televizyon programında evlendi 3 ay sonra öldürüldü!

İstanbul’da elektrik teknikeri olan Rıfat G., nisan ayında bir televizyon programında evlendiği Selime G.’yi 6 yerinden bıçaklayıp öldürdü.

Hande Yener sevgilisini karşısında görünce…

Ünlü şarkıcı Hande Yener, Mehmet Ali Erbil’in sunduğu Eyvah Düşüyorum’a katıldı. Bir anda sevigilisi Ozan Öğüt’ü karşısında gören Hande...

Fenerbahçe’den Bursaspor’a büyük jest!

Bursaspor'da teknik direktör Şenol Güneş'in transfer edilmesini istediği iki isim için Fenerbahçe tarafından büyük bir jest geldi.

Başbakan’ın fotoğrafı rekor kırdı

Fotoğraf, Facebook kullanıcıları tarafından yorum yağmuruna tutuldu.

ABD: Türkiye’den acil yardım bekliyoruz!

ABD Dışişleri Bakanı Kerry, Hamas'ın esir aldığı askerin serbest bırakılması için Türkiye'den acil yardım istedi.

Polisin açığa alınma depremi!

İstanbul merkezli 'casusluk ve sahte isimlerle yasadışı dinleme' operasyonlarında gözaltına alınan polislerden 79'u açığa alındı.

Belediyeler borç batağında!

Belediyeler kullanılmaz arazileri SGK’ya teklif etti