Yıldırım belediyesi’nden sahipsiz hayvanlar için tedavi merkezi

Bursa Yıldırım Belediyesi Veteriner İşleri Hizmet Birimi Sahipsiz Hayvan Bakım ve Tedavi Merkezi hizmete girdi.

04 Ekim 2012 22:45 Okunma:

Bursa Yıldırım Belediyesi Veteriner İşleri Hizmet Birimi Sahipsiz Hayvan Bakım ve Tedavi Merkezi hizmete girdi.

Açılış töreninde Yıldırım Belediye Başkanı Özgen Keskin’in yanı sıra; AKP Yıldırım İlçe Başkanı Hüdai Yazıcı,Türkiye Hayvan Sevenler DerneğiBursa Şube Başkanı Zehra Çelikkol, belediye meclis üyeleri, muhtar ve vatandaşlarda hazır bulundu.

Törende konuşma yapan Türkiye Hayvan Sevenler Derneği Bursa Şube Başkanı Zehra Çelikkol, hayvanların da birer canlı olduğunu onların da yaşam hakkına sahip olduklarını belirterek, Yıldırım Belediye Başkanı Özgen Keskin’e böylesi anlamlı bir projeye imza attığı için ‘teşekkür’ ettiğini kaydetti.

Açılış kurdelesini kesen Başkan Keskin ise sahipsiz hayvanların sıcacık bir yuva imkanı sunan Doğal Hayvan Barınağı bünyesinde Veteriner İşleri Birimi ve Tedavi Merkezi’nin de hizmet vereceğini ifade etti. Başkan Keskin ayrıca, “Belediyecilik salt asfalt ve yol gibi fiziki projeler üretmekten ibaret değildir. Ben ve ekibim göreve geldiğimiz günden bugüne sayısız fiziki ve sosyal projeye imzamızı attık. Bugün aynı zamanda 4 Ekim Hayvanları Koruma Günü. Böylesi bir günde açılışını yaptığımız Veteriner İşleri Hizmet Birimi Sahipsiz Hayvan Bakım ve Tedavi Merkezi’yle de sokak hayvanlarının kısırlaştırılması, gerekli aşı ve tedavilerinin yapılması gibi ihtiyaçları uzman veteriner hekimler tarafından yapılacaktır. ” dedi.

BENZER HABERLER

Kendini yakmak istedi!

İstanbul`da döverek öldürdüğü 3 yaşındaki çocuğunu Bursa`da çöplük alana gömdüğü iddia edilen şüpheli baba, diğer 4 çocuğuna da devlet...

Muhteşem selfie!

Halit Ergenç, dizi için hazırlanan sergide heykeliyle ‘selfie’ çekti.

MHP’den ilginç askerlik teklifi!

MHP Balıkesir Milletvekili Ahmet Duran Bulut, akademisyenlerin askerliklerini üniversitelerde yapabilmeleri için kanun teklifi verdi.

Çalışanın maaşına devlet garantisi!

İŞKUR bünyesindeki fon, maaşını alamayan işçilerin 3 aylık ücretini ödüyor

Bursa’ya kar ne zaman yağacak?

Bursa'da kar yağışının 8 Aralık'ta başlayacağı tahmin ediliyor.

Kobani’nin yüzde 90′ını ele geçirdiler!

"ÖSO ve peşmerge destekli bazı Kürt gruplar, Kobani'nin yüzde 90'ında denetimi sağladı."

Acun Ilıcalı’yı reddetti!

Asena “Survivor All Star” için teklif aldığını açıkladı.

İDO ve BUDO seferleri iptal!

İDO ve BUDO, kötü hava koşulları nedeniyle seferlerini iptal ettiklerini resmi internet sitelerinden duyurdular.

Cem Yılmaz, gizlice ifade verdi!

Cem Yılmaz son filminde 'uyarıcı madde kullanımını özendirdiği' iddiasıyla İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'na ifade verdi.