USD
4,7171
EURO
5,4748
ALTIN
194,2117

Yıldırım Belediyesi, trafiklendirme çalışmalarına devam ediyor

Nüfus yoğunluğu ile birlikte oluşan trafik sorunlarına alternatif çözümler geliştiren Yıldırım Belediyesi, ilçede gerçekleştirdiği yönlendirme ve düzenleme çalışmalarıyla güvenli ve kontrollü trafik akışını sağlıyor.

Yıldırım Belediyesi, trafiklendirme çalışmalarına devam ediyor
Yazı fontunu küçültür Yazı fontunu büyütür

Vatandaşların ulaşım konusunda sorunlarla karşılaşmaması adına azami derecede gayret gösteren Yıldırım Belediyesi, trafiğin yoğun olarak aktığı ana arterler başta olmak üzere cadde ve sokaklarda trafiklendirme çalışmalarına kesintisiz devam ediyor. Yıldırım Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri bu çalışmalar kapsamında 75. Yıl, Baruthane, Emirsultan, Ertuğrulgazi, Hacivat, Millet, Samanlı, Şirinevler, Şükraniye, Vakıf, Yenimahalle, Zümrütevler, Mehmet Akif Ersoy, Yediselviler, Namazgah, Fidyekızık, Erikli, Hacıseyfettin, Karapınar, Ortabağlar, Davutdede mahallelerinde yol düzenleme ve trafiklendirme uygulamaları çerçevesinde hız kesici tümsek, güvenlik aynaları, şerit belirleme dubası ve trafik tabelaları gerekli noktalara yerleştirilerek kesintisiz ve güvenli bir araç – yaya akışı sağlandı. Yıldırım’ı çağdaş ve modern bir şehir haline getirmek adına yapılan çalışmalarda trafiği de öncelikli çözüm üretilmesi gereken konuların başında gördüklerini vurgulayan Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali, “Bir taraftan ilçemizin yapısal sorunlarına çözümler üretirken, diğer taraftan ilçemizde trafiği sorun olmaktan çıkarıyoruz. Modern şehir standartlarını yakalamak adına kentsel dönüşümü planlarken trafik akışını rahatlatacak alternatif yollara, geniş caddelere ve bulvarlara yer veriyoruz. Önceliğimiz hemşehrilerimizin güven içerisinde ulaşımına imkan sağlamak” dedi.

 

ULAŞIMDA DÜZENLEYİCİ ÇÖZÜMLER

 

700 bini aşkın nüfusuyla birçok ilden kalabalık olan Yıldırım’da, günümüzün önemli sorunu haline gelen trafiğin en az hissedilmesi için projeleri teker teker hayata geçirdiklerini aktaran Başkan Edebali, “Şehrimiz yoğun nüfusu, plansız yapılaşması ve dar coğrafyası nedeniyle trafiğin zaman zaman aksadığı bir ilçe. Araç yoğunluğunun yanında trafik işaret ve işaretçi eksikliği can ve mal kayıplarına yol açıyor. Biz de tüm bu kayıpları en aza indirmek ve güvenli bir ulaşım oluşturmak için kentsel dönüşüm projelerimizde yeni yollara, geniş caddelere yer veriyor ve trafiklendirme çalışmalarına önemsiyoruz” ifadelerini kullandı. Yıldırım’ın cadde ve sokaklarının yeni ve modern bir görünüme kavuşmasına da önem verdiklerini belirten Başkan Edebali, “Plansız yapılaşmalara karşı uzun vadede tedbirler alıyoruz. Bunların başında da ulaşım konusu geliyor. Öncelikli hedefimiz bütünleşik bir ağa sahip, Yıldırım’ın her noktasına rahat ulaşımı sağlayacak bir ulaşım yapısını gerçekleştirmek. Trafiği bütünleşik olarak tüm ilçeye yaygınlaştırmak” diye konuştu.

FACEBOOK YORUMLARI

YORUMLAR


    0 YORUM