USD
4,7073
EURO
5,5003
ALTIN
197,1563

Yıl-Mek Yaz Kursları Başlıyor

Okul öncesi eğitim sınıfları ile Yıldırım’da 7’den 70’e herkese eğitim veren YIL-MEK, yaz kursları ile hizmete devam ediyor.

Yıl-Mek Yaz Kursları Başlıyor
Yazı fontunu küçültür Yazı fontunu büyütür

Her yıl binlerce öğrencinin faydalandığı Yıldırım Belediyesi Meslek Edindirme Kursları (YIL-MEK) yaz dönemi eğitimlerine başlıyor. YIL-MEK bünyesinde hizmet veren Okul Öncesi Eğitim Sınıfları Anadolu, Arabayatağı, Beyazıt, Çınarönü, Erikli, Ertuğrulgazi, Hacivat, Millet, Musababa, Namazgah, Şirinevler, Şükraniye, Yavuzselim, Yeşilyayla ve Yiğitler mahallelerinde 23 sınıfta 485 öğrenciye geleceklerini şekillendirme yolunda araç olacak temel eğitim verecek. YIL-MEK, 2016-2017 eğitim öğretim döneminde 34 merkezde 60 sınıf ve 112 şubede 3 bin 343 öğrenciye okul öncesi eğitim vermişti.

 

ANNE ŞEFKATİYLE EĞİTİM

 

Yaz aylarında da okul öncesi eğitime devam ettiklerini de belirten Başkan Edebali, “Yıldırımlı çocukların yaz okulu ile daha verimli ve kaliteli zaman geçirmelerini amaçlıyoruz. Aynı zamanda ilköğretime başlayacak çocuklarımız için de hazırlık eğitimi vereceğiz. Medeniyetimizi temsil edecek, örf ve adetlerimizi sonraki kuşaklara taşıyacak bir nesle imza atmalıyız. Bunu gerçekleştirmenin anahtar noktası da okul öncesi eğitimden geçiyor. Davranışlar, örfler, adetler ve kişilik oluşabilmesi, sağlıklı bir aile ortamı ve okul öncesi doğru bir eğitimle gerçekleşebiliyor. Yıldırım Belediyesi olarak aydınlık yarınlarımız olan çocuklarımızı, hayata doğru şekilde hazırlamak için okul öncesi eğitime önem veriyoruz” ifadelerini kullandı.

 

FACEBOOK YORUMLARI

YORUMLAR


    0 YORUM