USD
3,8282
EURO
4,5113
ALTIN
153,7989

Yiğitler mahallesinin çehresini değiştirecek

Yıldırım Belediyesi’nin Yiğitler mahallesinde hayata geçirmeye hazırlandığı kentsel dönüşüm projesiyle bölgedeki plansız yapılar yerini ideal şehir kavramına yakışır modern, güvenli ve konforlu binalara bırakacak.

Yiğitler mahallesinin çehresini değiştirecek
Yazı fontunu küçültür Yazı fontunu büyütür

Kentsel dönüşüm projeleriyle ilçeyi daha yaşanabilir konuma getirmeyi hedefleyen Yıldırım Belediyesi, dönüşüm hamlesini Yiğitler mahallesinde de gerçekleştirecek. Uygulama imar plan taslakları ve avan proje çalışmalarının büyük oranda tamamlandığı proje çerçevesinde, plansız yapılaşmaların yerini modern binalar alacak. 305 bin 600 metrekarelik alanda yapılacak uygulamayla birlikte mevcut 663 bina ve 258 iş yerinin yerinde depreme dayanaklı, güvenli konutlar yapılacak.

 

GÜVENLİ VE MODERN BİNALAR YÜKSELECEK

Yiğitler mahallesinde hayata geçirilmesine hazırlanılan kentsel dönüşüm projesi hakkında bilgi veren Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali, “İlçemizin yüzde 33’ünü kapsayan dönüşüm projesinde diğer bölgelerimizde olduğu gibi bu bölgede de modern şehirleşme uygulamalarını ve planlama yöntemlerini uyguluyoruz. Projemiz 305 bin 600 metrekarelik alanda uygulanarak şu anda o bölgede yaşayan 6 bin 127 vatandaşımızın günümüz şartlarına uygun modern ve güvenli binalarda yaşamalarını sağlayacağız. O kısımdaki plansız yapılaşmanın oluşturduğu kötü görüntüye son vererek insanlarımızın yaşam kalitesini yükselteceğiz” dedi.

 

‘YAŞAM KALİTESİNİ YÜKSELTİYORUZ’

Dönüşüm projesinin tamamlanmasıyla birlikte Yiğitler mahallesinde ideal yaşamın ortaya çıkacağını aktaran Başkan İsmail Hakkı Edebali, “Yiğitler mahallemizin çehresini değiştirecek dönüşüm hamlesi sayesinde buradaki yapılar yerini planlı yapılara bırakacak. Bölgede fiziki dönüşümü sosyal donatı alanlarıyla bütünleştirerek vatandaşlarımızın yaşamaktan mutlu olacağı bir yaşam alanına dönüştüreceğiz. Mahalle kültürünü canlı tutarak ilçemizdeki birlik, beraberlik ve dayanışma duygularını pekiştireceğiz” diye konuştu. Vatandaşların mağdur olmayacağı bir kentsel dönüşüm gerçekleştireceklerini de vurgulayan Başkan Edebali, tüm beklentilere cevap verecek, insanı ön planda tutan projelerle Yıldırım’ın yükselen bir değere sahip olacağını ifade etti.

 

FACEBOOK YORUMLARI

YORUMLAR


    0 YORUM