USD
4,6949
EURO
5,5159
ALTIN
195,6957

Vergi Yapılandırma Taksit Ödemeleri

Bilindiği üzere 7020 Sayılı Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılmasına Dair Kanun kapsamında yapılandırılan borçların 2. taksit ödeme dönemi devam etmektedir.

Vergi Yapılandırma Taksit Ödemeleri
Yazı fontunu küçültür Yazı fontunu büyütür

 

Mükelleflerimizin 7020 Sayılı Kanunun getirdiği imkânlardan yararlanmaya devam edebilmeleri için ilk iki taksitin süresinde ödenmesi ve bu kapsamda yapılandırılan borçların 2.taksit ödemelerini en geç 2 Ekim 2017 Pazartesi akşamına kadar yapılması gerekmektedir.

Ayrıca 6736 sayılı Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılmasına İlişkin Kanun kapsamında yapılandırılan borçların, 2017 yılının Mayıs ayından Eylül ayına ertelenen 4. taksitinin ödemelerini en geç 2 Ekim 2017 Pazartesi akşamına kadar yapılması gerekmektedir.

 

Bursa Vergi Dairesi Başkanı Nuri KARAKAŞ yaptığı açıklamada; Mükelleflerimizin taksit ödemelerinin Ataevler, İhsaniye, Setbaşı Ek Hizmet Binalarında bulunan Tahsilat Şubelerinden, İlçe Vergi Daireleri veznelerinden yapılabileceği gibi ayrıca www.gib.gov.tr internet sayfasından, GİB Mobil uygulamasından (IOS ve Android) ve anlaşmalı bankalardan da yapabileceklerini ve muhtemel yoğunluk sorunları ile karşılaşmamak için ödeme işlemlerinin son günü bırakılmamasını temenni etti.

 

Bursa Vergi Dairesi Başkanlığı

FACEBOOK YORUMLARI

YORUMLAR


    0 YORUM