• DOLAR
  5,3490
  % 0,03
 • EURO
  6,0790
  % 0,13
 • ALTIN
  209,3476
  % 0,41
 • BIST
  93.778,07
  % 0,52
Vali Küçük’ten Muhteşem Veda!

Vali Küçük’ten Muhteşem Veda!

Bursa’da coşku ile kutlanan Cumhuriyet bayramı törenlerinin ardından Bursa Valiliği tarafından Crowne Plaza’da düzenlenen resepsiyonda misafirleri Bursa Valisi İzzettin Küçük ve eşi Ayşe Küçük birlikte karşıladı. Geceye Bursa İl Eminiyet Müdürü Osman Ak,Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar,Orhaneli Blediye Başkanı İrfan Tatlıoğlu,Orhangazi Belediye Başkanı Neşet Çağlayan, Bursa İl Sağlık Müdürü Dr Özcan Akan, Ak Parti İl Başkanı Ayhan Salman katıldı.

Cumhuriyetin kuruluşunun 95. Yıl Dönümü kutlamaları kapsamında Bursa Valiliği’nin düzenlemiş olduğu 29 Ekim Cumhuriyet Resepsiyonu bu yıl üzücü bir vedaya da ev sahipliği yaptı.Bursa Valisi İzzettin Küçük resepsiyondaki konuşmasında Cumhuriyetin 95. Yıl dönümünü kutladı ve aynı zamanda Valiler Kararnamesi ile Mülkiye Başmüfettişi olarak görevlendirildiğini açıkladı.Vali Küçük’ün konuşmasından satır araları şöyle;

“Bugün Cumhuriyeti’mizin kuruluşunun 95.yılını kutluyoruz. Her şeyden önce herkesin Cumhuriyet Bayramını kutluyorum. Ülkemizin her köşesinde doğusunda, batısında coşkuyla Cumhuriyetimizin kuruluşunun yıldönümünü kutluyoruz. Bu vatanımızı emanet eden atalarımız var. Kurtuluş savaşımızı yapan başta başkumandan, Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını minnetle, şükranla yâd ediyorum. Onların bize bıraktığı emaneti sonsuza kadar taşımak, onu yüceltmek hepimizin ayrı ayrı görevidir.” dedi.

Yaklaşık 2,5 yıldır görev yaptığı Bursa’dan son gerçekleşen Valiler kararnamesi ile BaşMüfettişlik görevine atanan Vali Küçük, sözlerini şöyle sürdürdü. ” 19 yıl Kaymakamlık ve 10 yılda görev aldığım Valilik makamında bana Bursa gibi eşsiz bir yerde çalışma fırsatı veren Sayın Cumhurbaşkanımıza ve bana destek olan herkese şükranlarımı iletiyorum. Devlet memurluğunun tabiatında bu gibi değişiklikler, atamalar var. Mühim olan görev yaptığınız yerlerden anlınız ak ve vicdanınız rahat ayrılmanızdır. Bende bugün çokça şükrediyorum. Sizleri tanıdım ve Bursa gibi müthiş bir yerde görev yaptım. Ben hepinizi Allah’a emanet ediyor, tekrardan en önemli bayramımız olan 29 Ekim Cumhuriyet bayramınızı en içten dileklerimle kutluyorum.” dedi.

Valilik Kararnamesi ile Bursa’ya atanan yeni Vali, Konya Valisi Yakup Canbolat oldu.

 

 

 

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM