USD
3,9560
EURO
4,6429
ALTIN
162,7159

Vali İzzettin Küçük’ten Nevruz Bayramı mesajı

Binlerce yıldır Asya’nın steplerinden Balkanlara, Ortadoğu’dan Anadolu’ya kadar bir büyük coğrafyada yaşayanların; baharı, tabiatı, bereketi, temennileri, duaları birlikte büyütüp paylaşmalarının ve zenginleştirmelerinin adıdır Nevruz.

Vali İzzettin Küçük’ten  Nevruz Bayramı mesajı
Yazı fontunu küçültür Yazı fontunu büyütür

Zengin ve derin bir medeniyet havzası olan yaşadığımız coğrafyada binlerce yıldır baharın vesile edilerek kutlandığı nevruz her kültürle bağdaşabilen bir özelliğe sahiptir. Nevruzun değişmeyen özü ise birlik içinde hayatın her şeyini paylaşabilme iradesidir.
Toplumlar, birlik ve beraberliklerini korudukları sürece yaşama hakkına sahip olurlar. Birlik ve beraberliklerin korunması, tarihe saygı göstermekle, geleneklere, göreneklere bağlılıkla ve onları yaşatmakla mümkündür.
Tarihimizin derinliklerinden günümüze kültür ırmağından akıp gelen, yeniden doğuş, Nevruz kültürü bizden sonraki nesillere de akıp gidecektir.
Bu duygu ve düşüncelerle tüm Bursalı vatandaşlarımızın Nevruzunu kutluyor, sıkıntılardan uzak, kardeşçe ve birlik içinde el ele ferah günler diliyorum.

FACEBOOK YORUMLARI

YORUMLAR


    0 YORUM