USD
4,7461
EURO
5,5577
ALTIN
198,7983

Uyuşturucunun trafiği şaşırttı

Bursa İl Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü, Uyuşturucu veya uyarıcı madde ticareti yapan şahıslara yönelik operasyon düzenledi.

Uyuşturucunun trafiği şaşırttı
Yazı fontunu küçültür Yazı fontunu büyütür

Bursa İl Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğümüzce, uyuşturucu veya uyarıcı madde ticareti yapan, kullanan veya bulunduran şahısların suç unsurları ile birlikte yakalanmasına yönelik yürütülen çalışmalar neticesinde;

1-      Van ilinden ilimizde yüklü miktarda uyuşturucu madde ticareti yapılacağı yönünde bilgiler elde edilmesi üzerine Bursa, Van, Kocaeli ve Kayseri illerinde yapılan eş zamanlı operasyonda, M.K., B.Ş., M.C.S., F.B., S.Y., C.Ç. ve M.K. isimli şahıslar, İştirak Halinde Uyuşturucu veya Uyarıcı Madde Ticareti Yapmak Veya Sağlamak suçundan yakalanarak gözaltına alındı. Yakalanan şahısların araçlarında ve farklı illerde bulunan ikametlerinde yapılan aramalarda,  toplam 750 gr metamfetamin maddesi, bir miktar esrar maddesi ele geçirildi.

2-      Yıldırım ilçesinde uyuşturucu madde satışı yaptığı şüphesi üzerine durdurulan 16 … plaka sayılı araç içerisinde M.T. isimli şahıs yakalanarak gözaltına alındı. Şahsın aracında yapılan aramalarda gizli bölmelere saklanmış vaziyette bir miktar esrar maddesi, bir miktar  metamfetamin maddesi, uyuşturucu tartımında kullanılan bir adet hassas terazi, 3 adet ruhsatsız tabanca ve bu tabancalara ait 53 adet fişek ele geçirildi.

3-      Osmangazi ilçesinde Kullanmak İçin Uyuşturucu Madde bulundurmak suçundan, S.K. isimli şahıs ile S.K.’ye uyuşturucu maddeyi sattığı tespit edilen A.T. isimli şahıs yakalanarak gözaltına alındı. A.T.’nin üzerinde yapılan aramalarda, satışa hazır halde paketlenmiş vaziyette bir miktar metamfetamin maddesi ele geçirildi.

Düzenlenen operasyonlar neticesinde yakalanan toplam 10 şahıstan biri hakkında “Kullanmak İçin Uyuşturucu Madde Bulundurmak” suçundan adli işlem yapıldı. M.T. ve A.T. isimli şahıslar, “Uyuşturucu Madde Ticareti Yapmak” suçundan, M.K., B.Ş., M.C.S., F.B., S.Y., C.Ç. ve M.K. isimli şahıslar ise “İştirak Halinde Uyuşturucu Veya Uyarıcı Madde Ticareti Yapmak ve Sağlamak” suçundan haklarında düzenlenen tahkikat evrakları ile birlikte adli makamlara sevk edildi.

FACEBOOK YORUMLARI

YORUMLAR


    0 YORUM