USD
3,9567
EURO
4,6441
ALTIN
162,6823

Üstün Dökmen, Bursa İş Dünyasıyla Buluştu

  BTSO Akademi Prof. Dr. Üstün Dökmen’i Bursa İş Dünyasıyla Buluşturdu   Akademisyen Prof. Dr. Üstün Dökmen: “Pozitif Eleştiri İşi Geliştirir ve Motivasyonu Artırır”   Bursa Ticaret ve Sanayi Odası (BTSO) Akademi kapsamında ünlü akademisyen Prof. Dr. Üstün Dökmen, Bursa iş dünyası ile bir araya geldi.   Ünlü Akademisyen, Psikolog ve Yazar Prof. Dr. Üstün […]

Üstün Dökmen, Bursa İş Dünyasıyla Buluştu
Yazı fontunu küçültür Yazı fontunu büyütür

 

BTSO Akademi Prof. Dr. Üstün Dökmen’i Bursa İş Dünyasıyla Buluşturdu

 

Akademisyen Prof. Dr. Üstün Dökmen:

“Pozitif Eleştiri İşi Geliştirir ve Motivasyonu Artırır”

 

Bursa Ticaret ve Sanayi Odası (BTSO) Akademi kapsamında ünlü akademisyen Prof. Dr. Üstün Dökmen, Bursa iş dünyası ile bir araya geldi.

 

Ünlü Akademisyen, Psikolog ve Yazar Prof. Dr. Üstün Dökmen, ‘Empatik İletişim ve Varolma Sanatı’ konulu seminerinde Bursalı firma temsilcileriyle buluştu. BTSO Hizmet Binası’nda iş dünyası temsilcilerinin yoğun katılım gösterdiği programda konuşan BTSO Yönetim Kurulu Üyesi Aytuğ Onur, hayatta en önemli yatırımın insana yapılan yatırım olduğunu söyledi.

 

9 BİNİ AŞKIN İŞ DÜNYASI TEMSİLCİSİ FAYDALANDI

Aytuğ Onur, BTSO olarak üyelerin gelişimine katkı sağlamak, yeni ufuklar kazandırmak ve iş hayatındaki başarılarına destek vermek adına oluşturulan BTSO Akademi Projesi’nden 120 eğitim programından 9 bini aşkın iş dünyası temsilcisinin faydalandığını kaydetti. Aytuğ Onur, “İş dünyası temsilcilerimiz, alanında uzman isimlerden aldıkları eğitimlerle kişisel gelişimlerine büyük katkı sağlıyor. Şirketlerimizin yönetici ve çalışanlarımızın niteliği, eğitim programlarımızla birlikte her geçen gün artmaya devam ediyor. BTSO olarak bundan sonra da yeni eğitim programlarıyla Bursa iş dünyası temsilcilerimizi buluşturmaya devam edeceğiz” dedi.

 

“UMUTSUZLUĞA KAPILMAYIN”

Akademisyen Prof. Dr. Üstün Dökmen, yılgınlığın insanın üzerinde çaresizlik duygusu oluşturabileceğini belirterek, “Yaşınızın kaç olduğu önemli değil. Asıl önemli olan kendinizi nasıl hissettiğinizdir. Kendinizi iyi hissedip hissetmemek de sizin elinizde. Mutlaka yeteneğinizi doğru tespit edin. Umutsuzluğa asla kapılmayın” diye konuştu.

 

“YILMAZLIK KÜLTÜRÜMÜZDE VAR”

Anadolu kültüründe yılmazlığın ve zorluklara karşı mücadelenin olduğunu ifade eden Üstün Dökmen, “Bunun en güzel örneği Kurtuluş Savaşıdır. Hayatımızda da bu konuda önemli sözler var. Mesela ‘Çıkmayan candan ümit kesilmez’, ‘Gün doğmadan neler doğar’. Bunların hepsi yılmazlığın önemini anlatır. Asla vazgeçmemeliyiz ve pes etmemeliyiz. Her zaman güçlü olmak zorundayız” diye konuştu.

 

“HER YÖNETİCİ LİDER DEĞİLDİR”

Her yöneticinin lider olmadığını da belirten Üstün Dökmen, şöyle konuştu: “Lider kişiler, coşku ve heyecan oluşturur. Bağıra bağıra da yönetici olunabilir, ama lider olunmaz. Negatif eleştiri, işi geliştirir. Ancak muhabbet ve heyecan oluşturmaz. İşi geliştirmek ve motivasyon oluşturmak için pozitif eleştiri yapmalıyız ve iltifat etmeliyiz.”

 

 

BTSO’YA TEŞEKKÜR

Bursa Ticaret ve Sanayi Odası Akademi Projesi’nin Bursalı firmalar için faydalı bir organizasyon olduğunu da kaydeden Üstün Dökmen, “BTSO’nun Bursa iş dünyasının ufkunu açan çalışmalarını yakından takip ediyorum. Akademi Projesi de iş dünyası temsilcilerine yönelik önemli eğitimlerin verildiği güzel bir platform. Bu eğitimlerin düzenlenmesini sağlayan BTSO’ya teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

FACEBOOK YORUMLARI

YORUMLAR


    0 YORUM