USD
3,9533
EURO
4,6409
ALTIN
162,5845

Uludağ Ekonomi Zirvesi Başladı

Capital ve Ekonomist dergileri tarafından bu yıl altıncısı düzenlenen Uludağ Ekonomi Zirvesi başladı. Capital ve Ekonomist dergileri Yayın Direktörü Rauf Ateş, Garenta Genel Müdürü Özgür Maraş ve Samsung Türkiye Başkan Yardımcısı Tansu Yeğen’in yapacağı açılış konuşması ile başlayacak Zirve’de, Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek ekonomi ile ilgili beklentileri açıklayacak.

Uludağ Ekonomi Zirvesi Başladı
Yazı fontunu küçültür Yazı fontunu büyütür

 

Zirvenin ilk oturumu olan ‘Sosyal Yatırım: Gençlerin Geleceğe Hazırlanması’ panelinde moderatörlüğü Akfen Holding Yönetim Kurulu Üyesi Pelin Akın Özalp üstlenecek. Borusan Holding CEO’su Agâh Uğur, General Electric Türkiye CEO’su Canan Özsoy, Esas Holding Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Emine Sabancı Kamışlı, PwC İş Geliştirme yöneticisi Pelin Ak ve Doha Brookings Enstitüsü Direktörü Tarik Yousef’in konuşmacı olarak katılacağı panelde sosyal yatırımlar sayesinde gençlerin geleceğe hazırlanması ve bu yatırımların gençlik üzerindeki etkisi ele alınacak.
ENERJİNİN GELECEĞİ MASAYA YATIRILACAK

Enerji sektörünün geleceğinin masaya yatırılacağı “Enerjinin Yarını’ oturumunda ise moderatörlüğü Akkök CEO’su Ahmet Dördüncü gerçekleştirecek. Oturumda Global Resources Partnership Ortağı Sandford G. Henry, SOCAR Türkiye CEO Danışmanı Hayati Öztürk, İran Ticaret Odası Eğitim ve Araştırma Enstitüsü Danışmanı Mahmood Khaghani, Sabancı Holding Enerji Grubu Başkanı Mehmet Göçmen, Limak Holding Yönetim Kurulu Başkanı Nihat Özdemir ve Koç Holding Enerji Grubu Başkanı Yağız Eyüboğlu konuşmacı olarak yer alacak.
YENİ DİJİTAL DALGA: YÜKSELEN TEKNOLOJİLER

Moderatörlüğünü Cisco Genel Müdürü Cenk Kıvılcım’ın üstleneceği oturumda Memesy Culture Lab Kurucusu Anand Gandhi, Siberia Ortaklarından ve iPhone yaratıcılarından Andy Grignon, Vodafone Türkiye CEO’su Colman Deegan, TÜSİAD Başkanı Erol Bilecik, Standford Üniversitesi Kanser Araştırmacısı JackAndraka, McKinsey Global Institute CEO’su  Jacques Bughin ve Amplified Robot Kurucu ve CEO’su Steve Dan teknoloji dünyasının geleceğini tartışacak.

YARININ LİDERLERİ

Moderatörlüğü Intel Türkiye CEO’su Yalım Eriştiren tarafından gerçekleştirilecek panelde geleceğe yön verecek olan yarının liderleri konuşacak. Akkök Holding Yönetim ve İcra Kurulu Üyesi Alize Dinçkök Eyüboğlu, BluTV Kurucusu Aydın Doğan Yalçındağ, Densa Holding Yönetim Kurulu Başkan Vekili Hacı Sabancı, Kalyon Holding Yönetim Kurulu Üyesi Mehmet Kalyoncu, Mudo Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Taviloğlu ve Tasarım Mühendisi Gulf Marine Rashad Ghandour konuşmacı olarak yer alacak.

YENİ TÜRKİYE, YENİ BÜYÜME HİKÂYESİ

Türkiye ekonomisinin geleceğinin tartışılacağı oturumun moderatörlüğünü TAV Havalimanları Holding İcra Kurulu Başkanı Sani Şener üstlenecek. Oturumda Doğan Holding Yönetim Kurulu Başkanı Begümhan Doğan Faralyalı, Capital Partners Türkiye İcra Kurulu Başkanı Hasan Arat, Value Center Kurucusu Richard Barett, Independent Yazarı Simon Calder ve LC Waikiki Yönetim Kurulu Başkanı Vahap Küçük görüşlerini paylaşacak.


İYİ ŞİRKET ve Y KUŞAĞINDA LİDERLİK

Uludağ Ekonomi Zirvesi’nin ‘İyi Şirket ve Y Kuşağında Liderlik’ panelinde ise moderatörlüğü Danone Türkiye Genel Müdürü Gamze Çuhadaroğlu üstlenecek. Ekol Lojistik Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Musul, Coca-Cola Türkiye Kafkasya ve Orta Asya Bölüm Başkanı Galya Frayman Molinas, Akbank Yönetim Kurulu Üyesi ve Genel Müdürü Hakan Binbaşgil, İş ve Sürdürülebilir Kalkınma Komisyonu Başkanı Mark Malloch-Brown, Fiba Holding Yönetim Kurulu Üyesi Murat Özyeğin ve Kale Grubu Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO’su Zeynep Bodur Okyay’ın konuşmacı olarak katıldığı panelde iyi şirketlerin yönetmi ve Y kuşağına liderlik gibi önemli konular tartışılacak.


BANKACILIKTA GELECEK NASIL OLACAK?

Günün son oturumunda ise ‘bankacılık sektöründe gelecek nasıl olacak?’ sorusuna cevap aranacak. Garanti Bankası Genel Müdürü Ali Fuat Erbil, Ziraat Bankası Genel Müdürü Hüseyin Aydın, HSBC Türkiye Genel Müdürü Selim Kervancı, Citibank CEO’su Serra Akçaoğlu, Şekerbank Genel Müdürü Servet Taze ve TEB Genel Müdürü Ümit Leblebici gibi bankacılık sektörünün önemli isimlerinin hazır bulunacağı panelde Türkiye’de bankacılık sektörünün geleceği konusunda önemli açıklamalarda bulunulacak. Oturumun moderatörlüğünü BNP Cardif CEO’su Cemal Kaşmir üstlenecek

Güçlü sponsor desteği

Garenta’nın altıncı kez ana sponsorluğunu üstlendiği Uludağ Ekonomi Zirvesi’nde Ekol Lojistik, Metal Yapı Konut, Samsung, SBK Holding, Türkiye İş Bankası, Türk Telekom ve Vodafone gold sponsor olarak yer aldı. Akkök, Alexion Partners, Autodesk, Citibank, Danone, Global Yatırım Holding, HSBC, Socar, TEB, Torun Center ve Zorlu Holding’in oturum sponsoru olduğu Zirve’de, PTT ve TAV Havalimanları destek sponsorları oldu. CNN Türk, DHA ve Hürriyet’in medya sponsoru olduğu Zirve’nin etkinlik sponsorluklarını Cisco, Intel, DAP Holding ve Denizbank, içecek sponsorluğunu ise Uludağ İçecek üstlendi.

Uludağ Ekonomi Zirvesi’ni www.zirvedencanli.com adresi üzerinden canlı olarak izleyebilirsiniz.

 

FACEBOOK YORUMLARI

YORUMLAR


    0 YORUM