USD
3,7703
EURO
4,6362
ALTIN
162,4164

Tiyatro Festivali Özel Ödülle Taçlandı

Osmangazi Belediyesi’nin tiyatronun yaygınlaşmasına ve meslek tiyatrolarının şehirle buluşmasına imkan sağlamak amacıyla bu yıl ilkini düzenlediği ‘Meslek Tiyatroları Festivali’, Türk tiyatrosunun en prestijli ödüllerinden Direklerarası Seyircileri Jüri Özel Ödülü’ne layık görüldü.   

Tiyatro Festivali Özel Ödülle Taçlandı
Yazı fontunu küçültür Yazı fontunu büyütür

Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar’ın, Türkiye’de ilk olan ve işten sonra tiyatro yapanları teşvik eden festivale katkı ve desteğinden dolayı ödüllendirildiği 17. Direklerarası Seyirci Ödülleri Töreni, Eskişehir Zübeyde Hanım Kültür Merkezi’nde gerçekleştirildi. Tiyatro dünyasının önemli isimlerini buluşturan törende Başkan Dündar adına ödülü alan Osmangazi Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Kenan Kır, sanata desteklerinin artarak süreceğini söyledi. Kır, “Emeklerimizin takdir edilmesi gurur verici. Festivali önümüzdeki yıldan itibaren ulusal çapta ve ödüllü yapmayı, böylece daha geniş kitlelere ulaşmayı hedefliyoruz. Bu konuda en büyük desteği de, Osmangazi Belediye Başkanımız Mustafa Dündar’dan alıyoruz. Bize bu imkanı sağladığı için başkanımıza çok teşekkür ediyorum” dedi.

 

Bu yıl Akpınar Kültür Merkezi’nde 9-15 Mayıs tarihleri arasında ilk kez gerçekleştirilen festival süresince sanatseverler, Osmangazi Belediyesi Tiyatro Okulu, Bursa Tabip Odası, Bursa Barosu, Bursa Bosch, İstanbul Bosch, Yazaki Gemlik ve UEDAŞ tiyatro topluluklarının sahnelediği oyunları büyük bir beğeniyle izleme imkanı bulmuştu.

 

FACEBOOK YORUMLARI

YORUMLAR


    0 YORUM