USD
3,8299
EURO
4,5148
ALTIN
153,8783

Tekstil Firmaları Dubai’de 260 İş Görüşmesi Gerçekleştirdi

Bursa Ticaret ve Sanayi Odası (BTSO) öncülüğünde tekstil ve mobilya sektörü temsilcileri, Dubai ve İtalya’da düzenlenen fuarlara katılarak, iş bağlantıları kurmanın yollarını aradı.

Tekstil Firmaları Dubai’de 260 İş Görüşmesi Gerçekleştirdi
Yazı fontunu küçültür Yazı fontunu büyütür

BTSO Küresel Fuar Acentesi ve Ekonomi Bakanlığı’nın destek verdiği Uluslararası Rekabetçiliği Geliştirme Projesi (Ur-Ge), firmaların dünyaya açılmasına rehberlik ediyor. Tekstil Ur-Ge Projesi kapsamında BURTEX markası altında bir araya gelen firmalar, Dubai’de düzenlenen Uluslararası Giysi Kumaşları ve Tekstil Fuarı’na stantlı katılım sağladı. Fuar, sektör temsilcileri için de oldukça faydalı geçerken, fuar boyunca firmalar 260 iş görüşmesi yapıldı. Her 3 görüşmeden birisinin siparişle sonuçlandığı fuardan firmaların tamamına yakını memnun ayrıldı.

 

“FİRMALARIMIZIN REKABETÇİ KİMLİĞİ GÜÇLENİYOR”

BTSO Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı İsmail Kuş, Tekstil Ur-Ge kapsamında gerçekleştirilen fuar ve alım heyeti organizasyonlarının sektör temsilcilerinin ihracatçı kimliğini güçlendirdiğini kaydetti. Geçtiğimiz ay Fas’ta düzenlenen fuar organizasyonun ardından Dubai’de gerçekleştirilen stantlı fuar katılımının firmaların yeni iş bağlantıları kurmasını sağladığını ifade eden İsmail Kuş, “Odamızın çalışmalarıyla sektörümüzün ihracata dayalı büyümesine katkı sağlıyoruz. Ekonomi Bakanlığı’mızın firmalarımıza yönelik önemli destekleri var. Her Ur-Ge projesine Bakanlığımız 4.5 milyon dolara kadar kaynak sunuyor. Bu uygulama firmalarımızın rekabetçi kimliğine de büyük katkı sunuyor. BTSO olarak Ur-Ge projemize katılarak ‘Bursa Büyürse Türkiye Büyür’ vizyonu için çalışan firmalarımıza gösterdikleri performanstan dolayı kutluyorum” şeklinde konuştu.

 

MOBİLYA SEKTÖRÜ TEMSİLCİLERİ İTALYA’DA

Küresel Fuar Acentesi Projesi kapsamında ise BTSO ve KOSGEB destekleriyle mobilya sektörü temsilcileri, İtalya’nın Milano kentine çıkarma yaptı. Salone Del Mobile Milano Fuarı’na giden BTSO üyeleri, mobilya sektörüne yönelik yeni trendleri ve tasarımları inceledi. Bursa heyeti ayrıca Ulusal Esnaf Konfederasyonu’nu da ziyaret etti. 56.’sı gerçekleştirilen fuarda, bin 400 firma stantlı katılım sağlarken 372 bin iş profesyoneli de fuarı ziyaret etti.

 

“FİRMALARIMIZ FUARDAN MEMNUN KALDI”

BTSO heyetinin başkanlığını yürüten Meclis Üyesi Alper Gürsoy, fuarın sektör temsilcileri açısından oldukça faydalı geçtiğini belirterek, “Bu fuar mobilya alanında dünyanın en önemli organizasyonlarından birisi konumunda. BTSO öncülüğünde yaptığımız ziyaret, firmalarımızın ufkunu açtı. Bazı firmalar iş bağlantıları kurarak, Bursa’ya döndü. Organizasyondan dolayı BTSO’ya teşekkür ederim” dedi. Öte yandan KOSGEB tarafından proje kapsamındaki organizasyona katılan firmalara yakın ülkeler için 3.000 TL, uzak ülkeler için ise 5.000 TL’ye kadar destek verildi.

FACEBOOK YORUMLARI

YORUMLAR


    0 YORUM