USD
4,7073
EURO
5,5003
ALTIN
197,1563

Spor Yıldırım’da Engel Tanımıyor

Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali, Bedensel Engelliler Atıcılık Dünya Kupası Havalı Tabanca Branşı’nda Dünya Şampiyonu olan Aysel Özgan’ı kutladı.

Spor Yıldırım’da Engel Tanımıyor
Yazı fontunu küçültür Yazı fontunu büyütür

Daha önce Türkiye Şampiyonluğu’nun yanı sıra Dünya İkinciliği bulunan ve Yıldırım’ı Rio 2016 Paralimpik Oyunları’nda temsil eden bedensel engelli atıcı Aysel Özgan, Dünya Şampiyonu olarak uluslararası başarılarının arasına bir yenisini daha ekledi ve bir kez daha Yıldırım’ın gururu oldu. Almanya’nın Hannover şehrinde düzenlenen Bedensel Engelliler Atıcılık Dünya Kupası’nda havalı tabanca branşında yarışan Aysel Özgan’ı elde ettiği şampiyonluktan dolayı kutlayan Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali, “Yıldırım’ı ideal bir şehir yapmak için bütün ekibimizle birlikte çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Bu ideal şehir hedeflerimizden biri de Yıldırım’a spor şehri hüviyeti kazandırmak. İlçemizdeki genç nüfusumuz ve insan kaynağımız, potansiyelimizi daha güçlü olarak ortaya çıkarmak için bizleri de teşvik ediyor. İlçemiz güçlü bir toplum yapısına sahip; bu yapının en önemli göstergelerinden birisi de Yıldırım Belediyespor Kulübümüz bünyesindeki sporcularımızın elde ettiği başarılardır. ‘Spor Şehri Yıldırım’ hedefimiz doğrultusunda gerek amatör branşlar, gerek ise uluslararası organizasyonlarda mücadele eden sporcularımızı hem teşvik ediyor hem de elde ettikleri başarılarla övünüyoruz” dedi.

 

ENGEL TANIMAYAN ÖRNEK SPORCU

 

Başarı çıtasını katıldığı tüm organizasyonlarda engellerini aşarak yükselten Aysel Özgan’ın her kesimden insana örnek bir sporcu olduğunu vurgulayan Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali, “Sporcularımız arasında uluslararası başarılara imza atarak bizleri gururlandıran isimlerin başında, engelini sporla aşarak bunu başaran Aysel Özgan geliyor. Milli sporcumuz, Yıldırımlı gençlerimize ve tüm engelli vatandaşlarımıza örnek teşkil edecek başarılar elde etti. Hiçbir başarı ulaşılamayacak kadar yüksek bir seviyede değildir. Bunun olmazsa olmaz şartı da çalışmak ve istemektir. Aysel Özgan da bu doğrultuda ilerleyerek Dünya İkinciliği ve Olimpiyat 6.’lığının yanına Bedensel Engelliler Atıcılık Dünya Şampiyonluğu’nu da Yıldırım’a kazandırarak bizleri mutlu etti. Kazandığı bu önemli başarıdan dolayı kendisini gönülden tebrik ediyor, başarılarının daim olmasını diliyorum” diye konuştu.

 

ŞAMPİYONUN BAŞARI HİKAYESİ

 

Yıldırım’ın gururu Milli sporcu Aysel Özgan, sporun kendisine kattığı yaşama azmini ve bundan sonraki hedeflerini değerlendirdi. Çocukluğunda geçirdiği felç nedeniyle engelli olan Aysel Özgan, kendisine sonraki hedef olarak 2020 Tokyo Olimpiyat Oyunları’nda Yıldırım’ı ve Türkiye’yi başarıyla temsil etmek olarak belirledi. Sporcu olmak aklından dahi geçmezken önce milli ardından olimpik sporcu olduğunu belirten Özgan; “Sporcu olmayı dahi hayal etmezken, uluslararası başarılar kazanan bir sporcu oldum. Bir kamu kuruluşunda memurluk yaparken 2004 yılında düzenlenen Havalı Silahlar Türkiye Şampiyonası müsabakalarını izlemeye gittiğimde tesadüfen kendimi yarışmanın içerisinde buldum. Arkadaşlarımın ısrarıyla, yarışmada bir de kadın sporcu olsun düşüncesiyle lisansı çıkarılarak yarışmaya katıldım. Bu benim için dönüm noktası oldu. Yarışmada iyi bir performans ortaya koyunca bir yıl sonra çağrıldığım seçmelerde Bedensel Engelliler Atıcılık Milli Takımı’na davet edildim. Ardından ise Avrupa, Dünya ve Paralimpik Oyunlar’daki başarılar birbirini takip etti” dedi.

 

HAYATA SPORLA TUTUNDU

 

Sporun hayatta tutunmasında çok önemli bir yeri olduğunu kaydeden Aysel Özgan, “Önceden dışarı çıkmaya dahi korkarken, spora başlayınca kendime özgüvenim geldi. Kimsenin yardımına dahi ihtiyaç duymadan caddede sokakta dolaşabiliyor istediğim zaman parka, bahçeye gidebiliyorum. Kendimi bedensiz engellilerden farklı asla görmüyorum. Pozitif düşünüyorsan, moral ve motivasyonun yerindeyse biraz da yeteneğin varsa başarı peş peşe geliyor. Ancak bunu yapabilmek için çalışılan ortam ve çalışma imkanı sağlayan kuruluşlar da çok önemlidir. Bu noktada maddi ve manevi destekleriyle yanımda olan Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali ve Yıldırım Belediyespor Kulübü yöneticilerine teşekkür ediyorum” dedi. Dünya Şampiyonu olmasının hedeflerinin sonu olmadığını da belirten Özgan, “2020 Tokyo Olimpiyat Oyunları’nda da Yıldırım’ı ve ülkemizi temsil etmeyi hedefliyorum. Sağlığım elverdiği sürece bu spora devam edeceğim” ifadelerini kullandı.

FACEBOOK YORUMLARI

YORUMLAR


    0 YORUM