USD
3,9567
EURO
4,6439
ALTIN
162,7447

Satranç şampiyonu Uludağ Üniversitesi’nden

Üniversitelerarası spor karşılaşmalarında başarı üstüne başarı elde eden Uludağ Üniversitesi, satrançta da Türkiye Şampiyonu çıkardı. Hukuk Fakültesi öğrencisi Eyüp Sabri Güder Türkiye Şampiyonu olurken, Tıp Fakültesi öğrencisi Aytolun Gürcan da Türkiye üçüncüsü oldu.

Satranç şampiyonu Uludağ Üniversitesi’nden
Yazı fontunu küçültür Yazı fontunu büyütür

Spor Bilimleri Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ramiz Arabacı yönetiminde, Antalya’da düzenlenen Türkiye Üniversitelerarası Satranç Şampiyonasına katılan Uludağ Üniversitesi erkek ve kadın satranç takımları 79 takım arasında ise 7. oldu.

Şampiyonaya Erkekler kategorisinde katılan 373 sporcu arasında çekişmeli geçen 9 turluk mücadeleden sonra Hukuk Fakültesi öğrencisi Eyüp Sabri Güder Türkiye Şampiyonu oldu. Erkekler takımı, 79 takım arasında ise averajla 7. oldu.

Kadınlar kategorisinde ise 111 sporcu arasında yine çekişmeli geçen 9 turluk mücadeleden sonra Tıp Fakültesi öğrencisi Aytolun Gürcan Türkiye üçüncüsü oldu.  Kadın takımı da 7. Sırada yerini aldı.

Takımda yer alan öğrenciler şunlar: Eyüp Sabri Güder (Hukuk Fak.), Görkem Sarı, Onur Keskin, Okan İzi, Taha Küçük ( Mühendislik Fakültesi), Kaan Yiğit, Muhammed Bayındır, Yunus Emre Akbal, (İ.İ.B. Fak.), İsmail Aygül (Sağlık Bil. Fak.), Aytolun Gürcan (Tıp Fak.), Özlem Bora (Eğitim Fakültesi), Esra Akkaya (Güzel San. Fak.), Berna Kök (Fen Edebiyat Fak.), Fatma İpek Bulgur (İİBF).

 

 

FACEBOOK YORUMLARI

YORUMLAR


    0 YORUM