USD
4,7230
EURO
5,4801
ALTIN
194,4186

‘Sağlıklı Tayfa, Rafadan Tayfa’ müzikal gösterimi 12-14 Eylül tarihleri arasında

Sağlık Bakanlığı’nın obezite ile mücadele kapsamında ülke genelinde düzenlediği ‘Sağlıklı Tayfa, Rafadan Tayfa’ müzikal gösterimi 12-14 Eylül tarihleri arasında Bursa’da gerçekleştirilecek.

‘Sağlıklı Tayfa, Rafadan Tayfa’ müzikal gösterimi 12-14 Eylül tarihleri arasında
Yazı fontunu küçültür Yazı fontunu büyütür

Çocuk ve gençlere yönelik sağlıklı yaşamın teşvik edilmesi amacıyla düzenlenen etkinliklerde minikler, beğeniyle izlediği çizgi film karakterlerinden sağlıklı yaşam, beslenme ve hijyenle ilgili çeşitli faydalı bilgiyi eğlenirken öğrenme fırsatını elde edecek. Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Bursa Halk Sağlığı Müdürü Dr. Özcan Akan, “Sağlık Bakanlığımızın organizasyonu ile gerçekleşen bu etkinliklerde diş fırçalama, el yıkama, sağlıklı beslenme ve fiziksel aktivite konularında doğru mesajların eğlenceli bir şekilde verilmesi çocuklar tarafından daha kolay benimsenmesine ve alışkanlığa dönüşmesine yardımcı olacaktır” dedi.

 

Çocukların beslenme konusunda gerek medyadan gerekse sosyal çevreden kaynaklanan olumsuz ve yanlış mesajlara maruz kaldığına dikkat çeken Dr. Akan, “Bu durum çocukların sağlıksız beslenme alışkanlıkları geliştirmelerine sebep olmaktadır. Sağlık Bakanlığımız sağlıklı yaşamı teşvik etmek için çeşitli çalışmalar yürütmektedir. Bu konuda yasal düzenlemeler ile birlikte etkin eğitim ve bilgilendirme çalışmalarının da önemi büyüktür” şeklinde konuştu.

 

Hem Eğlenip Hem Öğrenecekler

 

Sağlıklı Tayfa’nın, Bursa’da 12-13 Eylül’de Anatolium AVM’de, 14 Eylül’de ise Yıldırım İlçesi Bayrak Meydanı’nda etkinlik gerçekleştireceğinin bilgisini veren Dr. Akan, “Hedef kitlesi 6-12 yaş arası çocuklar olan etkinliğe katılım tamamen ücretsizdir. Etkinlikler Saat 19.00’da başlayacak ve yaklaşık iki saat sürecek. Etkinlikte çocuklara ağız-diş sağlığı setleri, şapkalar ve broşürler dağıtılacak. Sevilen çizgi film karakterleri ile çocuklarımız hem eğlenceli dakikalar geçirecek hem de sağlıklı yaşamın temel gereklerinden olan sağlıklı beslenme ve hijyen konularında bilgi sahibi olacaklar” diye konuştu.

FACEBOOK YORUMLARI

YORUMLAR


    0 YORUM