USD
3,8685
EURO
4,5492
ALTIN
156,2214

Sağlıkçıya şiddete tepki

Bursa İl Sağlık Müdürü Dr. Özcan Akan, Kestel’de Dr. İlknur Çelik’e yönelik gerçekleşen saldırıya tepki göstererek, “Sağlık çalışanlarımıza her türlü şiddeti, kimden ve nasıl geldiğini ayırt etmeksizin kınıyoruz” dedi.

Sağlıkçıya şiddete tepki
Yazı fontunu küçültür Yazı fontunu büyütür

Bursa İl Sağlık Müdürü Dr. Özcan Akan, Kestel Semt Polikliniği’nde görev yaparken yanlış barkod yazıldığı gerekçesiyle görevi başında saldırıya uğrayan Dr. İlknur Çelik’e geçmiş olsun ziyaretinde bulundu.

Gece gündüz demeden büyük fedakârlıkla hizmet sunan sağlık çalışanlarına yönelik bu tür istenmeyen olayların yaşanmasının kendilerini üzdüğünü dile getiren Dr. Akan, “Sağlık çalışanlarımıza her türlü şiddeti, kimden ve nasıl geldiğini ayırt etmeksizin kınıyoruz. Bu çirkin saldırıyla ilgili olarak ‘beyaz kod’ verildi ve suç duyurusunda bulunuldu. Hukukçularımız olayı yakından takip ediyor. İl Sağlık Müdürlüğü olarak, bu olayın sonuna kadar takipçisi olacağız. Yaşanan bu kötü olaydan dolayı kendisine tekrardan geçmiş olsun diliyorum” dedi.

Dr. Akan’ın kendilerine gerçekleştirdiği ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Dr. İlknur Çelik ise, olayın yaşandığı andan itibaren sağlık yöneticilerinin büyük desteğini yanında hissettiğini belirtti.

 

FACEBOOK YORUMLARI

YORUMLAR


    0 YORUM