USD
4,7073
EURO
5,5003
ALTIN
197,1563

Sağlık çalışanlarından doktor saldırısına tepki

Geçtiğimiz günlerde Kestel’de çalıştığı Semt Polikliniği’nde hasta yakınları tarafından şiddetli saldırıya uğrayan Dr. İlknur Çelik’i meslektaşları yalnız bırakmıyor. Bursa Sağlık Çalışanları Derneği (BUSAD) Başkanı Metin Altundal ve dernek üyeleri geçmiş olsun ziyaretinde bulundu. Yapılan olayı şiddetle kınadıklarını ifade eden BUSAD Başkanı Metin Altundal, saldırıyı yapanların hak ettikleri cezasının çekmesi ve emsal niteliği taşıması açısından hem hukuki hem de manevi destek anlamında yanında olduklarını ifade etti.

Sağlık çalışanlarından doktor saldırısına tepki
Yazı fontunu küçültür Yazı fontunu büyütür

 

Sağlık çalışanlarına yönelik her türlü saldırıya karşı birlik içinde tepki göstereceklerini ifade eden BUSAD Başkanı Metin Altundal, şunları söyledi:

 

“MESLEKTAŞIMIZIN YANINDAYIZ”

“Bursa Sağlık Çalışanları Derneği olarak kuruluş amaçlarımızdan birisi de sağlıkta şiddete yönelik en büyük tepkiyi ortaya koymak ve meslektaşlarımızın yalnız olmadığını göstermektir. Mübarek Ramazan ayı içerisinde özellikle kadın doktorumuza yönelik yapılan bu alçakça saldırıyı kınıyor ve bu olayın peşi bırakmayacağımızı, her zaman ve her platformda meslektaşımızın yanında olacağımızı belirtiyoruz. Bursa’da herhangi bir sağlık çalışanına yönelik en ufak bir haksız saldırı düşüncesinde dahi olanlar şunu unutmamalıdırlar ki karşılarında 25 bin sağlık çalışanı var.”

 

“YALNIZ DEĞİLİZ”

Uğradığı saldırıdan dolayı üzgün olan Dr. İlknur Çelik meslektaşlarının anlamlı ziyaretinden dolayı mutlu olduğunu ifade etti. Çelik,” Bu olay bir kere daha meslektaşlarımızın arasında birlik ve beraberlik olduğunu bir kez daha kanıtlamıştır. Derneğimize ve tüm meslektaşlarıma teşekkür ediyorum” dedi.

FACEBOOK YORUMLARI

YORUMLAR


    0 YORUM