USD
4,8384
EURO
5,6699
ALTIN
200,7168

Ramazanda Denetimler Devam Ediyor

İnegöl Belediyesi Zabıta Müdürlüğüne bağlı ekipler, Ramazan ayında halk sağlığına yönelik tehditleri azaltmak, vatandaşların hijyenik ortamda, güvenilir bir şekilde pide ve ekmeklerini almaları için ilçede faaliyet gösteren 86 ekmek fırını ile unlu mamul üreten ve satan işyerlerine yönelik denetim gerçekleştirdi.

Ramazanda Denetimler Devam Ediyor
Yazı fontunu küçültür Yazı fontunu büyütür

29 Mayıs ile 02 Haziran tarihleri arasında 9 farklı ekiple gerçekleştirilen denetimlerde genel temizlik ve hijyen kurallarına uymayan ve eksik gramajlı ekmek üreten 10 iş yerine yasal işlem uygulanırken, eksik gramajlı 99 ekmekte müsadere edildi.

“HALK SAĞLIĞI BİRİNCİ ÖNCELİMİZ”
Ekmek fırını ile unlu mamul üreten ve satan işyerlerine yönelik yapılan denetimler hakkında açıklama yapan Belediye Başkan Yardımcısı Alper Taban; Halk Sağlığı birinci önceliğimiz. İnegöl Belediyesi olarak halk sağlığına büyük önem veriyoruz. Bu kapsamda çeşitli sektörlere yönelik işletmeleri sürekli denetim altında tutuyoruz. Bu denetlemelerdeki amacımız; vatandaşların hijyenik ortamlarda ve güven içerisinde ihtiyaçlarını karşılayabilmelerini sağlamak. Gıda üretimi yapan işyerlerinin şartlara uygunluğunu denetlemek ve halk sağlığını olumsuz etkileyebilecek işyerlerinin faaliyetlerini kontrol altında tutmak için titizlikle çaba gösteriyoruz” şeklinde konuştu.

86 İŞYERİ DENETİMDEN GEÇTİ
On bir ayın sultanı Ramazanı İnegöllü vatandaşlarımızın en iyi şekilde geçirmesi için gerekli tüm önlemleri aldıklarını belirten Taban, “Bu kapsamda Ramazan ayında halk sağlığına yönelik tehditleri azaltmak, vatandaşların hijyenik ortamda, güvenilir bir şekilde pide ve ekmeklerini almaları için ilçemizde faaliyet gösteren 86 ekmek fırını ve unlu mamul üreten ve satan işyerlerine yönelik denetim gerçekleştirdik. Zabıta Müdürlüğümüze bağlı 9 farklı ekiple gerçekleştirilen denetimler 29 Mayıs ile 02 Haziran tarihleri arasında gerçekleştirildi. Denetimlerde genel temizlik ve hijyen kurallarına uymayan ve eksik gramajlı ekmek üreten 10 iş yerine yasal işlem uygulanırken, eksik gramajlı 99 ekmekte müsadere edilmiştir.”

“GEREKLİ UYARI VE İKAZLAR EKİPLERİMİZCE YAPILMIŞTIR”
Yapılan denetimlerde dikkat edilen hususlar hakkında da bilgi veren Taban; “Ekiplerimizin yaptığı denetimlerde öncelikle iş yeri açma ve çalışma ruhsatı kontrolü olmak üzere iş yeri genel temizliği, hijyen kurallarına uyup uyulmadığının yanı sıra Ramazan dolayısıyla üretimi yapılan Ramazan pidesi ve ekmek gramajlarının kontrolleri yapıldı. Ayrıca denetimi yapılan işletmelerde görülen eksiklikler hakkında gerekli uyarı ve ikazlar ekiplerimizce yapılmıştır” dedi.

“DENETİMLERİMİZ ANİDEN VE ZAMANSIZ OLARAK YAPILIYOR”
Zabıta Müdürlüğü ekipleri tarafından denetimlerin aniden ve zamansız yapıldığını da vurgulayan Taban; “İlçemizde yaşayan vatandaşlarımızın bu şehirde yaşamaktan mutluluk duymaları ve halkımızın gönül rahatlığı ile yaşamlarını sürdürmeleri noktasında bu tür denetimlerin sürekli yapıldığını ve bundan sonra da aynı kararlılıkla bu denetimlerin devam edeceğini buradan özellikle belirtmek istiyorum. Ayrıca halk sağlığına öncelik vererek üretim yapan ve kurallara uygun olarak çalışan işletme sahipleri ile çalışanlarına da huzurlarınızda teşekkürlerimi sunmak istiyorum” dedi.

Taban son olarak, İnegöl Belediyesi Zabıta Müdürlüğüne bağlı denetim ekiplerinin ilçe halkının sağlığını ön plana alarak bu tür denetimlere devam edeceği bilgisini de verdi.

FACEBOOK YORUMLARI

YORUMLAR


    0 YORUM