USD
3,9178
EURO
4,6458
ALTIN
162,6096

Oylat AŞ 75. Yılını Kutladı

13 Mayıs 1942 yılında İnegöl Belediyesi ile 5 ailenin iştirakiyle kurulan ve İnegöl’ün en eski Anonim Şirketi olma özelliğini taşıyan Oylat AŞ, bugün Oylat meydanında düzenlenen programda 75’inci yılını kutladı.

Oylat AŞ 75. Yılını Kutladı
Yazı fontunu küçültür Yazı fontunu büyütür

İnegöl’ün katma değerlerinden ve markalarından biri olan Oylat’ın tüm doğal güzelliklerini günümüze taşımasında büyük payı olan Oylat AŞ, bugün 75’inci kuruluş yıl dönümünü kutladı. 13 Mayıs 1942 yılında İnegöl Belediyesi ile 5 ailenin iştirakiyle hayata geçirilen ve günümüzde İnegöl’ün en eski Anonim Şirketi unvanına sahip olan Oylat AŞ’nin 75’inci kuruluş yıl dönümü, Oylat meydanında düzenlenen programla kutlandı. Belediye Başkanı ve aynı zamanda Oylat Yönetim Kurulu Başkanı olan Alinur Aktaş, Belediye Başkan Vekili Turgay Yel, Belediye Başkan Yardımcıları Alper Taban ve Eşref Yiğit, İTSO Başkanı Metin Anıl, İnegöl Müftüsü Kazım Güzel ile Oylat AŞ yönetim kurulu üyeleri, çalışanları ve Oylat’ta kalan misafirlerin katıldığı programda, geçmişten günümüze Oylat’ta yaşanan dönüşüme dikkat çekildi. Oylat’ta ailesi ile birlikte tatil yapan Serdar Tuncer’de 75. Yıl kutlama programına çocuklarıyla birlikte katıldı.

DEĞİŞİME, DÖNÜŞÜME AYAK UYDURMAK GEREKİYOR
Kuran-ı Kerim tilavetiyle başlayan program, ardından İnegöl Müftüsü Kazım Güzel’in yaptırdığı dua ile devam etti. Duaların ardından İnegöl Belediye Başkanı ve Oylat AŞ Yönetim Kurulu Başkanı Alinur Aktaş kürsüye çıkarak bir konuşma yaptı. Eski Oylat’ı anlatarak konuşmasına başlayan Aktaş, bugün gelinen noktada ciddi bir ilerleme kaydedildiğini ifade ederek “Cenabı Allah bizi o kadar güzel bir memlekette yaşatıyor ki; köftesiyle, mobilyasıyla, ayçekirdeğiyle, her türlü meyvesi ve sebzesiyle adını dünyaya duyuran İnegöl. Ve İnegöl’ün markalarından biri de Oylat Kaplıcaları… Oylat deyince İnegöl’de yaşayan herkesin muhakkak suretle bir anısı vardır. Burada bu oteller yoktu. Barakalar vardı. Gelir 15-20 gün kalırdık. O zaman da güzeldi Oylat. Ama takdir edersiniz ki her şey değiştiği gibi turizmle, termal ve kaplıcayla ilgili standartlar da değişiyor. Ve bu değişime dönüşüme ayak uydurmak gerekiyor. Bugün çok ciddi bir aşamaya gelindi” dedi.

İNEGÖL’ÜN EN ESKİ ANONİM ŞİRKETİ
Aktaş, Oylat AŞ’nin İnegöl’ün en eski anonim şirketi olduğunu da vurgulayarak “75’inci yıl. Sevinerek söylüyorum İnegöl’ün en eski Anonim Şirketi. Bundan tam 75 yıl önce 13 Mayıs 1942 tarihinde İnegöl Belediyesi ve 5 tane değerli büyüğümüzün iştirakleriyle Oylat AŞ kurulmuş. Hepsine yürekten teşekkür ediyorum. Oylat benim kişisel mal varlığım veya ortaklığım olan bir yer değil. Ben Belediye Başkanlığı dolayısıyla buranın Yönetim Kurulu Başkanıyım. Oylat’ın 42 tane ortağı var ve en büyük hissedarı da yüzde 20 civarında bir hisseyle İnegöl Belediyesi. Geçmişte hizmet etmiş Belediye Başkanlarımız var. Takdir edersiniz ki İnegöllüler bizlere oy verirken Oylat’ta bir şeyler yapalım diye oy vermiyorlar. Bizim önceliğimiz İnegöl’ün merkeziyle alakalı. Ama biz turizm konusunu çok önemsiyoruz ve ilk günden beri de Oylat’la alakalı bir şeyler yapıyoruz” ifadelerinde bulundu.

OYLAT BİR BAŞARI HİKAYESİDİR
Oylat’ta bugüne kadar yapılan değişim ve dönüşümden söz ederken geleceğe dair planları da dinleyicilerle paylaşan Aktaş, “Oylat’ın 75’inci yılıyla ilgili bir film yaptık. O filmde kimi şifa demiş, kimi huzur demiş, kimi sağlık demiş, kimi doğa demiş, kimi güzellik demiş ama Oylat’ın 75 yıllık sürecine baktığınızda bana göre var olan çok büyük bir başarı var. Oylat İnegöl’ün önemli çekim merkezlerinden, markalarından biri. Oylat’ta geçmişten bu güne çok şeyler değişti. Katlı otoparkımız, organik pazarımız, Oylat’ta biliyorsunuz artık yakıt tüketilmiyor. Yeşil Enerji projemizle beraber hem ekonomik anlamda tasarrufa gittik hem de beraberinde kullanılan sıcak atıl sudan Oylat’ı ısıtarak Oylat’ın havasını kirletmiyoruz. Daha yapılacak çok iş var. Açık havuzlar yapılacak. Camimizin Oylat’a yakışır şekilde olması lazım. Geçen yıl 170 bin kişiyi ağırladık Oylat’ta. Bu çok ciddi bir sayı. Bu her geçen yıl da artıyor” diye konuştu.

 

FACEBOOK YORUMLARI

YORUMLAR


    0 YORUM