USD
4,8042
EURO
5,6129
ALTIN
189,3583

Narkotikle mücadele hız kesmiyor

Bursa Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü’nce uyuşturucu madde ticareti yapan şahıslara yönelik operasyon düzenlendi.

Narkotikle mücadele hız kesmiyor
Yazı fontunu küçültür Yazı fontunu büyütür

Bursa İl Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğünce il genelinde uyuşturucu madde ticareti yapan şahısların suç unsurları ile birlikte yakalanmasına yönelik yapılan çalışmalar neticesinde,

 

19 Eylül Salı günü Osmangazi İlçesinde Uyuşturucu Madde Satın Almak veya Bulundurmak suçundan yakalanan A.Ç., K.Ç., N.K., H.S.Y. ve  E.Ö. isimli şahısların üzerlerinden bir miktar sentetik kannabinoid maddesi ele geçirilmiş, konu ile ilgili devam eden çalışmalarda şahıslara uyuşturucu madde sattığı tespit edilen  C.P.,G.P. ve G.Ö. isimli bayan şahısların üzerlerinde ve ikametlerinde yapılan aramalarda değişik miktarlarda satışa hazır halde sentetik kannabinoid ele geçirildi.

 

Düzenlenen operasyon neticesinde yakalanan 9 şahıstan A.Ç., K.Ç., N.K., H.S.Y. ve E.Ö. isimli şahıslar hakkında Kullanmak İçin Uyuşturucu Madde Satın Almak veya Bulundurmak suçundan işlem yapılmış, S.Ö. isimli yaşı küçük şahıs hakkında Uyuşturucu Madde Temini ve Ticaretinden işlem yapılıp Çocuk Şube Müdürlüğü görevlilerine teslim edilmiştir. C.P., G.P. ve G.Ö. isimli şahıslar ise Uyuşturucu veya Uyarıcı Madde Ticareti Yapmak suçundan haklarında düzenlenen tahkikat evrakları ile birlikte sevk edildiği adli makamlarca serbest bırakıldı.

 

20 Eylül Çarşamba günü saat 00.45 sıralarında İstanbul İli ile bağlantı kurarak ilimizde yüklü miktarda uyuşturucu ticareti yapılacağı yönünde alınan bilgilere istinaden yürütülen operasyonda Bursa otoban girişi kuzey gişelerinde durdurulan 16… plaka sayılı araç içerisinde C.T. ve İ.G. isimli şahıslar yakalanmış, şahısların üzerlerinde ve araçlarında yapılan aramalarda 313 gr metamfetamin ele geçirildi.

 

Yapılan diğer bir çalışmada ise Osmangazi İlçesinde durumlarından şüphelenilerek yapılan fiziki takip sonucunda yakalanan M.S ve U.K. isimli şahısların üzerlerinde yapılan aramalarda her iki şahısta bir miktar eroin ele geçirildi. Konu ile ilgili devam eden çalışmalarda şahıslara eroin maddesini sattığı tespit edilen E.İ. isimli şahıs yakalanmış, şahsın üzerinde yapılan aramalarda satışa hazır halde bir miktar eroin ele geçirildi.

 

Yapılan operasyon neticesinde yakalanan toplam 5 şahıstan M.S. ve U.K. isimli şahıslar Kullanmak İçin Uyuşturucu Madde Bulundurmak suçundan adli işlem yapılmış, C.T. İ.G. ve E.İ. isimli şahıslar ise Uyuşturucu veya Uyarıcı Madde Ticareti Yapmak suçundan haklarında düzenlenen tahkikat evrakları ile birlikte sevk edildiği adli makamlarca tutuklandı.

FACEBOOK YORUMLARI

YORUMLAR


    0 YORUM