USD
4,6631
EURO
5,4729
ALTIN
194,3771

NARKO-TEM WHATSAPP İhbar hattına ilgi artıyor

Bursa Emniyet Müdürlüğü, NARKO-TEM WHATSAPP İhbar hattından alınan destek ile ilimiz genelinde uyuşturucu madde ticareti yapan şahıslara yönelik operasyon düzenlendi.

NARKO-TEM WHATSAPP İhbar hattına ilgi artıyor
Yazı fontunu küçültür Yazı fontunu büyütür

Bursa İl Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğümüzce, uyuşturucu veya uyarıcı madde ticareti yapan şahısların suç unsurları ile birlikte yakalanmasına yönelik olarak, NARKO-TEM WHATSAPP İhbar hattından alınan destek ile yapılan operasyonel çalışmalarda;

 

Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğümüz ile Asayiş Şube Müdürlüğümüzün müşterek yapmış oldukları operasyonlarda, Özel Harekat Şube Müdürlüğü Ekipleri, Çevik Kuvvet Şube Müdürlüğü Ekipleri ile Yıldırım, Osmangazi, Nilüfer İlçe Emniyet Müdürlüğü Ekiplerinin de katılımıyla yaklaşık 1500 polis, bir narkotik dedektör köpeği ve motorize polis timlerinin de katılımıyla, 27 Eylül Çarşamba günü saat 18:00 ile 21:00 arasında ilimiz Yıldırım, Osmangazi ve Nilüfer ilçelerinde farklı adreslerde yapılan operasyonlar ile 39 ayrı noktada yapılan uygulamalar neticesinde;

 

Örgüt Kapsamında Uyuşturucu Madde Ticareti Yapmak suçundan toplam 26 şahıs, Kullanmak İçin Uyuşturucu Madde Bulundurmak suçundan toplam 40 şahıs yakalanarak gözaltına alındı. Yakalanan şahısların üzerlerinde, ikametlerinde ve araçlarında yapılan aramalarda 74 gram sentetik kannabinoid, 43 gr metamfetamin, bir miktar esrar, çok sayıda ecstacy hap ele geçirildi.

 

Ayrıca yapılan Narko-Sokak uygulamaları sonucunda 4206 şahsın GBT sorgulaması ve 1457 aracın sorgusu yapıldı. 4 şahıs hakkında Kullanmak İçin Uyuşturucu Madde Bulundurmak suçundan, 5 şahıs hakkında 6136 sayılı Ateşli Silahlar Kanununa Muhalefet suçundan adli işlem yapıldı. 8 şahsın çeşitli suçlardan arandıkları tespit edildi. Yapılan aramalarda bir miktar metamfetamin, bir miktar sentetik kannabinoid maddesi, bir miktar esrar maddesi ile 5 adet ruhsatsız tabanca ile bu tabancalara ait çok sayıda fişek ele geçirildi. Trafik yönünden sakıncaları bulunan 100 araca işlem yapılırken 8 araç ise trafikten men edildi.

 

Yapılan operasyon ve uygulamalar sonucunda yakalanan toplam 83 şahıstan 26’sı Örgüt Kapsamında Uyuşturucu Madde Ticareti Yapmak suçundan mevcutlu olarak adli makamlara sevk edildi. Yakalanan diğer şahıslar hakkında adli tahkikatlar devam etmektedir.

 

Basına ve kamuoyuna saygıyla duyurulur.

 

 

FACEBOOK YORUMLARI

YORUMLAR


    0 YORUM