USD
3,8685
EURO
4,5492
ALTIN
156,2214

Müzik Akademisi’nde yıl sonu coşkusu

Yıldırım Müzik Akademisi yıl sonu gösterisi Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali’nin katıldığı programla gerçekleştirildi. Yoğun katılımın olduğu programda sahne alan geleceğin sanatçıları sergiledikleri gösterilerle izleyenlere keyifli anlar yaşattı.

Müzik Akademisi’nde yıl sonu coşkusu
Yazı fontunu küçültür Yazı fontunu büyütür

Yıldırım Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü bünyesinde faaliyet gösteren roman vatandaşlar, engelliler, yetimler, yoksullar ve kimsesizler gibi dezavantajlı grupları topluma kazandırmayı amaçlayan Müzik Akademisi’nde yıl boyunca eğitim gören 483’ü engelli, toplamda bin 581 kursiyer düzenlenen törenle yıl sonu kutlaması yaptı. Alanında uzman eğitmenler tarafından keman, gitar, klarnet, piyano, bağlama, ritim, yan flüt, ney enstrümanlarının yanı sıra Tasavvuf, Türk Sanat Müziği, Türk Halk Müziği, halk oyunları ve tiyatro eğitimi alan öğrenciler yılsonu etkinliğinde tüm hünerlerini sergilediler. Yıldırım Belediyesi Cazibe Merkezi’nde düzenlenen programa Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali, Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Abdülkadir Karlık, Yıldırım Kent Konseyi Başkanı Ömer Aykan, muhtarlar, öğretmenler ve veliler katıldı.

 

GELECEĞİN SANATÇILARI AKADEMİDE YETİŞİYOR

Müzik Akademisi’nin eğitime başladığından bu yana kısa sürede önemli mesafeler kaydettiğini aktaran Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali, yerel yönetimlerin engellilere karşı toplumun her kesiminden daha fazla sorumlukları olduğunu vurguladı. Bu tür sosyal içerikli projelerin daha yaygınlaşması gerektiğine de vurgu yapan Başkan Edebali, “Müzik Akademisi, tüm Türkiye’de uygulanması gereken örnek bir proje. Bu, bizim hayata tutunmak, kendilerini kanıtlamak isteyen engelli kardeşlerimize borcumuz. Öğrencilerimizin başarıları, kendilerine küçük bir fırsat verilen kocaman yüreklerin neler başarabileceklerinin göstergesi. Ayrıca bu akademimizin dostluğun kardeşliğin paylaşmanın şehri Yıldırım’da faaliyet gösteriyor olması bizim için ayrı bir gurur vesilesi. Akademide eğitim alan geleceğin sanatçılarını canı gönülden tebrik ediyor, hayatlarında başarılar diliyorum” diye konuştu.

 

YILDIRIM’DA SANAT ENGEL TANIMIYOR

Sanat sayesinde dezavantajlı grupların sosyal hayat içerisinde rahata kavuşmalarının Anadolu topraklarında eski bir uygulama olduğunu da hatırlatan Başkan Edebali, “Dezavantajlı kişilerin kendine güveninin gelmesinde, sosyal ilişkilerinin gelişmesinde olumlu sonuçları hekimler tarafından kabul edilen başta müzik olmak üzere sanatla terapinin Osmanlı zamanında Anadolu’da başlıca merkezleri vardı. Bu merkezlerden birisi de Bursa’ydı. Biz de bu eğitimlerimizle hem eski bir geleneği yaşatıyoruz. Engelsiz Mutfak’ta 80 öğrenci, 403 engelli öğrenci ve bin 98 dezavantajlı öğrenci ile toplamda bin 581 vatandaşımızı hayata yeniden kazandırıyoruz. Sosyal içerikli bir proje olmasından dolayı akademimiz, verdiği hizmet ile ülkemizde tek olması özelliğine sahip. Modern şartlarda konusunda profesyonel öğretmenler ile verilen eğitim sayesinde özellikle çocuklarımız, sanat sayesinde sosyalleşiyor ve kültürel anlamda tam donanımlı bireyler olarak yetişiyor” ifadelerini kullandı. Büyük bir coşkunun yaşandığı programın sonunda Başkan Edebali ve akademi öğrencileri yılsonu pastasını kestiler.

FACEBOOK YORUMLARI

YORUMLAR


    0 YORUM