USD
6,1962
EURO
7,0359
ALTIN
236,9776

“Mutlu Gebe Okulu” projesi bu ayki mezunlarını verdi

VM Medical Park Bursa Hastanesi’nin her ay düzenlenen “Mutlu Gebe Okulu” projesi bu ayki mezunlarını verdi. 

“Mutlu Gebe Okulu” projesi bu ayki mezunlarını verdi
Yazı fontunu küçültür Yazı fontunu büyütür

Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Op. Dr. Özlem Oruç Şener hafta hafta gebelik süreçlerini anlatırken, anne adaylarının hangi aylarda hangi testlerden geçmesi gerektiği konusunda detaylı bilgiler verdi. Gebelik süresince ve doğum sonrasında beslenme yöntemlerine değinen VM Medical Park Bursa Hastanesi Beslenme ve Diyetisyen Uzmanı Ezgi Dönmez, özellikle doğumdan sonraki ilk 6 haftalık süre içinde dereotu, malt içecekler, kuru üzüm, kimyon, yumurta ve turunçgillerin sütü arttırıcı özelliği olduğunu belirtirken, bütün gebelik ve emzirme süresince bol su tüketimi yapılması gerektiğinin altını çizdi. Dönmez, kilo almaktan endişe eden annelerin emzirme döneminde kilo verebileceğini vurguladı.
Yeni doğan bebek bakım hemşiresi Çiğdem Özel, bebek emzirme yöntemlerini anne adaylarına anlatırken, emzirme sırasında çıplak ten temasının anne ve bebek arasındaki bağ açısından önemli bir yere sahip olduğunu belirtti. Ardından seminer salonunda bulunan maket görsellerle bebeğin nasıl tutulduğu ve yıkandığı hakkında anne adaylarına bilgiler verildi. Bebek cildine en yakın bölgenin dirsek kısmı olduğunu ifade eden Özel, bebeğin banyo suyu sıcaklığının dirsek kısmıyla daha rahat ayarlanabileceğini söyledi.
Seminere katılan anne ve baba adayları gebelik ve bebek bakımına dair bilinçlenirken, gün sonunda belgelerini alarak VM Medical Park Bursa Hastanesi’nden mutlu ayrıldı.

FACEBOOK YORUMLARI

YORUMLAR


    0 YORUM