USD
3,9566
EURO
4,6426
ALTIN
162,6828

‘Miniklerimizin Gözüyle Yıldırım’

YIL-MEK okul öncesi eğitim sınıflarında öğrenim gören öğrenciler tarafından hazırlanan ‘Miniklerimizin Gözüyle Yıldırım’ sergisi büyük beğeni topladı. Miniklerin yaşadıkları yerlere aidiyet duygusunun pekiştirdiği sergideki birbirinden güzel eserler göz kamaştırdı.

‘Miniklerimizin Gözüyle Yıldırım’
Yazı fontunu küçültür Yazı fontunu büyütür

Yıldırım Belediyesi Meslek Edindirme Kursları (YIL-MEK) okul öncesi eğitim sınıflarında öğrenim gören öğrencilerin hazırladığı çalışmalardan oluşan ‘Miniklerin Gözüyle Yıldırım’ sergisi Barış Manço Kültür Merkezi’nde açıldı. Programa Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali’nin yanı sıra AK Parti Bursa Milletvekili Bennur Karaburun, Yıldırım Kent Konseyi Başkanı Ömer Aykan, YIL-MEK Okul Öncesi öğrencileri ve ailelerin yanı sıra, muhtarlar ve çok sayıda Yıldırımlı katıldı. Serginin açılışında konuşma yapan Başkan İsmail Hakkı Edebali, “YIL-MEK bünyesinde 34 mahallede 60 sınıf ve 112 şubede faaliyet gösteren okul öncesi eğitim sınıflarında eğitim gören 3 bin 293 çocuğumuzun ortaya koyduğu eserler Yıldırım’ın tarihi ve kültürel mirasını en iyi şekilde yansıtıyor. Bu sergide emeği geçen çocuklarımızı ve ailelerinin yanı sıra öğretmenlerini ve projede desteklerini esirgemeyen muhtarlarımızı kutluyorum” dedi.

 

‘GELECEĞİMİZİ SAĞLAM TEMELLER ÜZERİNE KURUYORUZ’

Yıldırım’ın geleceğinin sağlam temeller üzerine kurma yolunun çocuklara ve gençlere yapılan yatırımlardan geçtiğine dikkat çeken Başkan İsmail Hakkı Edebali, “Yıldırım Belediyesi olarak çocuklarımızın hayatın her alanında yer almaları amacıyla birçok projeyi hayata geçirdik. Sanattan, kültürel etkinliklere sportif faaliyetlerden eğitime kadar her konuda çocuklarımızın yanındayız. Bunu gerçekleştirirken çocuklarımızın milli ve manevi değerlerini pekiştiriyor, yaşadığı yerlere aidiyet duygularını güçlendirmeye ayrıca özen gösteriyoruz” diye konuştu. Sergide çocukların ortaya koydukları eserlerin büyük bir değere sahip olduğunu da vurgulayan Başkan Edebali, “Kadim bir medeniyete sahip ilçemizin tarihi mirasının yanı sıra modern yapılarında yer aldığı eserleri ortaya koyan çocuklarımızla ne kadar gurur duysak az. Bizler de geleceğimizin mimarları çocuklarımızın her konuda yardımcısı olarak her zaman yanlarında olmaya devam edeceğiz. Amacımız Yıldırım’ı, Bursa’yı ve ülkemizi kalkındıracak evlatlarımızı en iyi şekilde geleceğe hazırlamak” ifadelerini kullandı.

 

ESERLER BÜYÜK BEĞENİ TOPLADI

AK Parti Bursa Milletvekili Bennur Karaburun ise çocuklarla ve ailelerle bir arada olmaktan dolayı mutluluk duyduğunu ifade etti. YIL-MEK bünyesinde faaliyet gösteren çocukların sergiledikleri eserlerin eşsiz güzellikte olmasının kendisini ayrıca memnun ettiğini belirten Karaburun, “Serginin hazırlanmasında emeği geçen çocuklarımızı, öğretmenlerimizi ve Yıldırım Belediye Başkanı Sayın İsmail Hakkı Edebali’yi kutluyorum. Yaşadıkları yerlere aidiyet duyan saygı gösteren çocukların yetişmesi bizlerin geleceğe umutla bakmasını sağlayacaktır” dedi. Konuşmaların ardından Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali, AK Parti Bursa Milletvekili Bennur Karaburun ve beraberindekiler serginin açılışını gerçekleştirdi. Sergiyi gezen Başkan Edebali ve beraberindekiler eserleri inceleyerek çocuklar ve aileleri ile sohbet etti.

 

FACEBOOK YORUMLARI

YORUMLAR


    0 YORUM