USD
3,9571
EURO
4,6445
ALTIN
162,7346

Mimarlara modelleme semineri

Mimarlar Odası Bursa Şubesi’nde Mimari Modelleme ve Görselleştirme semineri gerçekleştirildi.

Mimarlara modelleme semineri
Yazı fontunu küçültür Yazı fontunu büyütür

Mimarlar Odası Bursa Şubesi Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen seminerde  FGA Mimarlık’tan  Esra Bayındır, Burak Taşdemir ve Fatih Gündoğdu ve Onur Kabadayı Allplan Mimari Modelleme ve Lumion Mimari Görselleştirme yazılımları hakkında bilgi verdi. Yazılımların hızlı modellemenin yanı sıra, mimari projeleri benzersiz kılacak önemli özellikler taşıdığı ifade edildi.

 

Seminerde Lumion yazılımının kullanıcılar için kolay bir ara yüze sahip olduğu, öğrenme ve uygulama ve animasyon oluşturmanın çok basit olduğu vurgulanırken Türkiye’de de yaygın olarak kullanıldığı belirtildi. Yapı sektörünün önde gelen firmalarının yoğun olarak Lumion programını tercih ettikleri kaydedildi.

 

Allplan’ın ise düzenleme, yapı bileşeni bazlı tasarım, görselleştirme ve yapı maliyeti hesaplaması için bütünleşik disiplinler arası komple çözüm getiren bir yazılım olduğu belirtildi.

 

Seminerin sonunda yapılan çekilişle Mimarlar Odası Bursa Şubesi üyelerinden 1 kişiye Lumion 4 Standart versiyonu 6 ay süreli kullanım hakkı hediye edildi.

FACEBOOK YORUMLARI

YORUMLAR


    0 YORUM