USD
3,9234
EURO
4,6100
ALTIN
162,3559

Meslek Tiyatroları Festivali Başlıyor

Osmangazi Belediyesi’nin düzenlediği ‘1. Meslek Tiyatroları Festivali’ yarın başlıyor. Tiyatroyu Bursalı sanatseverlerle buluşturan Osmangazi Belediyesi, festival boyunca Bursa’nın sanata doymasını hedefliyor.

Meslek Tiyatroları Festivali Başlıyor
Yazı fontunu küçültür Yazı fontunu büyütür

Akpınar Kültür Merkezi’nde gösterilecek oyunlar, hafta boyunca ücretsiz olup hafta boyunca her akşam 20.00’da izleyicileriyle buluşuyor. Meslek örgütleri, odalar, firma ve işyerleri çatısı altında faaliyet gösteren tiyatro toplulukları, Osmangazi Belediyesi ‘1. Meslek Tiyatroları Festivali’ ile Bursalı sanatseverlerle bir araya getiriyor. 9-15 Mayıs tarihleri arasında gerçekleşecek olan festivalde, Osmangazi Belediyesi Tiyatro Okulu, Bursa Tabip Odası, Bursa Barosu, Bursa Bosch, İstanbul Bosch, Yazaki Gemlik ve UEDAŞ tiyatro toplulukları sahne alacak.

 

Meslek tiyatrolarını şehirle buluşturan Osmangazi Belediyesi, Bursa’nın kültür sanat hayatına da farklılık getirecek bir ilke daha imza atıyor. Festival kapsamında tiyatronun yaygınlaştırılması ve vatandaşın sanatla bütünleştirilmesi amaçlanarak geleneksel hale getirilmesi planlanıyor.

FACEBOOK YORUMLARI

YORUMLAR


    0 YORUM