USD
3,9549
EURO
4,6421
ALTIN
162,6223

Masal Köyü Parkının Temeli Atıldı

İnegöl Belediyesi tarafından Akhisar Mahallesi’nde yapılacak olan, ailelerin çocuklarıyla birlikte uğrak yeri olacak Ayçiçeği Masal Köyü Parkı’nın temeli düzenlenen törenle atıldı. Protokol sandalyelerine çocukların oturtulduğu törende, Belediye Başkanı Alinur Aktaş parkın bölge için çekim merkezi olacağını ifade etti.

Masal Köyü Parkının Temeli Atıldı
Yazı fontunu küçültür Yazı fontunu büyütür

Hayata geçirdiği mega projelerle İnegöl’ün çehresini değiştiren, kentin her noktasını bir çekim merkezi haline getirerek İnegöl’ün doğru alanlarda büyümesini ve gelişmesini sağlayan İnegöl Belediyesi, bir projeyi daha hayata geçiriyor. İçerisinde barındırdığı alanlarla hem yetişkinlerin hem de çocukların uğrak noktası haline gelecek Ayçiçeği Masal Köyü Parkı’nın temeli Akhisar Mahallesi’nde düzenlenen törenle atıldı. Temel atma törenine Belediye Başkanı Alinur Aktaş ile birlikte Başkan Vekili Turgay Yel, Başkan Yardımcısı Eşref Yiğit, İnegöl Müftüsü Kazım Güzel ve Muhtarlar Derneği Başkanı Resul Kayman ile çok sayıda davetli katıldı.

Başkan Aktaş’ın konuşmasının ardından İnegöl Müftüsü Kazım Güzel dua yaptırdı. Temel atma töreninin gerçekleştirilmesinin ardından Aktaş, alanda inceleme yaptı.

 

AYÇİÇEĞİ MASAL KÖYÜ PARKINDA NELER YER ALACAK?
Bugünün yarını; yarının umudu olan geleceğimizin teminatı çocuklarımızın gelişimlerine katkı sağlayacak önemli bir projenin daha başlangıcına şahitlik etmek, temelini atmak için bir araya geldiklerini kaydeden Aktaş, Ayçiçeği Masal Köyü Parkı projesi hakkında bilgiler verdiği konuşmasında şu ifadelere yer verdi: “Proje alanımız toplam 8460 metrekare. Alanımız içerisinde 257 metrekare kapalı, 205 metrekaresi açık alan olan 462 metrekarelik kafeterya mevcut. Alanın kendi içerisinde de 30 araçlık bir otoparkta mevcut. Ayçiçeği Masal Köyü Parkında icatlarıyla ve göstermiş oldukları kahramanlıklarıyla günümüze ışık tutmuş ve yön vermiş 8 adet Türk büyüğümüz ve bir tarihi an, Fatih Sultan Mehmed Han’ın İstanbul’un fethi sırasında karadan gemileri yürütme hadisesini heykellerle canlandırdığımız alanımız çocuklarla buluşacak. Bu karakterler; İlk Türk uçağını yapan Vecihi Hürkuş, dünyada ilk uçan adam olan Hazerfen Ahmed Çelebi, Hikayeleriyle bizi güldürürken düşündüren Nasreddin Hoca, Orta Asya’da anlattığı hikayelerle kültür dünyamızda efsaneleşmiş olan Dede Korkut, Bursa’mızın sembollerinden ve geleneksel Türk gölge oyunun yapı taşlarından olan Hacivat –Karagöz, beşikteki bebeğini bırakarak savaşa mermi taşıyan Türk kadınlarının sembol ismi Nene Hatun, İstanbul’un Fethinde önemli rol oynamış Ulubatlı Hasan ve birçok devlet tarafından kuşatılan ama surların geçit vermediği kadim şehir İstanbul’u 21 yaşında fethetme başarısı göstererek 1000 yıllık Bizans İmparatorluğu’na son veren, bir çağı kapatıp bir çağı açan Osmanlı Padişahı Fatih Sultan Mehmet. Bunun dışında masal köyümüze adını veren ve alanın aydınlatmalarıyla da öne çıkarmayı hedeflediğimiz bölgemizde üretimi yüksek ayçiçeği figürleri bulunmakta. Alanımızda bir adette çocuklar için elma şeklinde vitamin cafe mevcut. Ayçiçeği Masal Köyü Parkımızda çocuklarımız için 1890 metrekarelik adrenalin parkurumuz, 590 metrekarelik çocuk oyun grubumuz ile engelli yavrularımız içinde oyun gruplarımız mevcut. Ayrıca anne çocuk bölümlerimiz, oyun ve oturma alanları ile rekreasyon alanlarımız, 30 metrekarelik kuru havuz ve 10 metrekarelikte süs havuzumuz da var. Ayçiçeği Masal Köyü Parkımızın belediyemize yaklaşık olarak maliyeti ise 2 Milyon 150 bin TL’dir.”

 

 

FACEBOOK YORUMLARI

YORUMLAR


    0 YORUM