USD
4,8043
EURO
5,6142
ALTIN
189,1227

“Madde” ile mücadeleye devam

Bursa İl Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü’nce, ilimiz genelinde 11-18 Eylül tarihleri arası uyuşturucu madde ticareti yapan şahısların suç unsurları ile birlikte yakalanmasına yönelik yapılan çalışmalar neticesinde,

“Madde” ile mücadeleye devam
Yazı fontunu küçültür Yazı fontunu büyütür

11 Eylül Pazartesi günü Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü, Yıldırım ve Osmangazi İlçe Emniyet Müdürlüğü, Özel Harekat Şube Müdürlüğü, Çevik Kuvvet Şube Müdürlüğü ekipleri, motorize polis timleri ile birlikte toplamda 600 polis, 4 narkotik dedektör köpeği ve drone desteğiyle saat: 11.00 da, ilimiz genelinde 30 ayrı adrese eş zamanlı operasyon düzenlendi. Düzenlenen operasyonda 800 şüpheli şahıs ile 120 araç sorgulandı. Şahısların üzerlerinde ve ikametlerde yapılan aramalarda, bir kilo sentetik kannabinoid maddesi, yüklü miktarlarda metamfetamin maddesi, 2 adet ruhsatsız tabanca, 2 adet ruhsatsız av tüfeği ele geçirildi. Uyuşturucu ve uyarıcı madde ticareti yapmak suçundan 10 şahıs gözaltına alındı.

12 Eylül Salı günü Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü, Özel Harekat Şube Müdürlüğü ve Çevik Kuvvet Şube Müdürlüğü ekipleri ve motorize polis timleri ile birlikte, yaklaşık 100 polis, 2 narkotik dedektör köpeği ile, saat 17.00 sıralarında, ilimiz Yıldırım ilçesi Hacivat mahallesinde 8 ayrı adrese eş zamanlı operasyon düzenlendi. Düzenlenen operasyonda, bir miktar esrar maddesi ile bir adet ruhsatsız pompalı tüfek ve bu tüfeğe ait fişekler ele geçirildi.

14 Eylül Perşembe günü Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü, Özel Harekat Şube Müdürlüğü, Çevik Kuvvet Şube Müdürlüğü, Yıldırım – Osmangazi İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri,  motorize polis timleri ile birlikte toplamda 300 polis, bir narkotik dedektör köpeğinin katılımıyla, 16.00-19.00 ve 21.00-23.00 saatleri arası, ilimiz Yıldırım ve Osmangazi ilçelerine bağlı 7 ayrı mahalle ve bölgede eş zamanlı yapılan 2 ayrı Narko-Sokak uygulamasında,  bir miktar esrar maddesi ile bir adet ruhsatsız pompalı tüfek ve bu tüfeğe ait fişekler ele geçirildi.

18 Eylül Pazartesi günü Osmangazi İlçesinde farklı farklı adreslerde H.D., S.Y. ve A.K. isimli şahıslar yakalanarak gözaltına alındı. Şahısların üzerlerinde yapılan aramalarda değişik miktarlarda sentetik kannabinoid maddesi ele geçirildi. Yakalanan şahıslara uyuşturucu maddeleri sattıkları tespit edilen F.Y., H.Ç., Z.A. ve İ.Ö. isimli şahıslarda yakalanarak gözaltına alındı. Şahısların ikametlerinde ve üzerlerinde yapılan aramalarda çıkı diye tabir edilen paketler halinde 30 adet ve şeffaf kilitli poşet içerisinde 7 adet olmak üzere toplamda satışa hazır halde 37 paket sentetik kannabinoid maddesi ele geçirildi.

Düzenlenen operasyonlar sonucu yakalanan şahıslar, haklarında düzenlenen tahkikat evrakları ile birlikte adli mercilere sevk edildi.

FACEBOOK YORUMLARI

YORUMLAR


    0 YORUM