USD
3,7912
EURO
4,6641
ALTIN
162,0648

Lions kulüplerinin konuğu Sabih Kanadoğlu oldu

Lions 118-K Yönetim Çevresi bünyesindeki Gemlik Lions, Uludağ Lions ve İpek Lions kulüplerinin birlikte düzenlediği toplantının onur konuğu Yargıtay Onursal Başsavcısı Sabih Kanadoğlu oldu.

Lions kulüplerinin konuğu Sabih Kanadoğlu oldu
Yazı fontunu küçültür Yazı fontunu büyütür

Almira Otel’de gerçekleşen Kasım ayı toplantısına lionlar yoğun ilgi gösterdi. Gemlik Lions Kulübü Başkanı Ahmet Öztürk, İpek Lions Kulübü Başkanı İlknur Kutucu ve Uludağ Lions Kulübü Başkanı Yusuf Şimşek, konukları birlikte selamladı.

Gecenin onur konuğu Yargıtay Onursal Başsavcısı Sabih Kanadoğlu, Demokrasi, Cumhuriyet ve Atatürk konu başlıklarında söyleşi gerçekleştirdi.

Konuşmasında demokrasinin zor bir rejim olduğunu ifade eden Kanadoğlu şöyle konuştu: “Demokrasi zaten en iyi rejim diye adlandırılamaz. Belki en doğru ifade; en az kötü rejimdir denebilir. Demokrasi, neden zor bir rejimdir? Çünkü demokrasi; demokrasi kültürü ve demokrasi etiği ister. Eğer bunlar yoksa ve eğer halk bu demokrasi düşüncesini yeterince içselleştirememişse, o ülkenin demokrasiyi sürdürebilme şansı azdır.”

“CUMHURİYET FELSEFESİNDE ATATÜRK’ÜN KOYDUĞU 3 İLKE”

Söyleşisinde Cumhuriyetin felsefesinde Atatürk’ün koyduğu ilkelerden bahseden Kanadoğlu sözlerini şöyle noktaladı: “Cumhuriyet felsefesinde Atatürk’ün koyduğu 3 temel ilke vardır. Bunlardan birincisi, Türkiye Cumhuriyeti Devleti tam bağımsız olacak. İkincisi, birinci ilke ile birlikte aynı zamanda Türkiye Cumhuriyeti Devleti anti-emperyalist olacak. Ve son olarak Türkiye Cumhuriyeti Devleti, bir ulus devleti olacak. Bu üçü olmazsa ne demokrasiden ne de cumhuriyetten bahsetmek mümkündür.”

FACEBOOK YORUMLARI

YORUMLAR


    0 YORUM