USD
3,9207
EURO
4,6477
ALTIN
162,7829

KOSGEB Girişimcilik Eğitimlerinde Yeni Dönem Başladı

Bursa Ticaret ve Sanayi Odası (BTSO) öncülüğünde hayata geçen ‘Uygulamalı Girişimcilik Eğitimleri’nde yeni dönem başladı.

KOSGEB Girişimcilik Eğitimlerinde Yeni Dönem Başladı
Yazı fontunu küçültür Yazı fontunu büyütür

BTSO Akademi kapsamında başarılı iş fikri olan girişimcileri ekonomiye kazandırmayı sürdüren BTSO, yeni girişimcilik eğitim programlarına imza attı. KOSGEB, İŞKUR ve TOBB Bursa Genç Girişimciler Kurulu işbirliğiyle gerçekleştirilen eğitimler, Demirtaş Organize Sanayi Bölgesi’ndeki Bursa Tasarım ve Teknoloji Geliştirme Merkezi’nde (BUTGEM) başladı. Yeni döneminin ilk eğitim programına 25 girişimci adayı katılırken, eğitimler 27 Nisan tarihine kadar devam edecek.

 

HEDEF 10 AYRI EĞTİM PROGRAMI

Her yıl yeni girişimcileri kent ve ülke ekonomisine kazandıran BTSO, yıl sonuna kadar hayata geçirmeyi planladığı 10 ayrı eğitim programıyla toplamda 250’den fazla girişimciye eğitim vermeyi hedefliyor. Her ay düzenli olarak gerçekleştirilecek eğitimler, 4 iş günü sürecek.

 

GİRİŞİMCİLER GELECEĞE GÜVENLE BAKIYOR

Girişimcilik eğitimlerine katılan adaylardan Selçuk Solak, mobilya üretimi üzerine bir işletme açmak istediğini belirterek, “Ağırlıklı olarak okul mobilyaları ile ilgili proje ürettim.  BTSO öncülüğünde açılan bu eğitimler, bizim için oldukça faydalı oldu. Bu programlar sayesinde hayalimdeki projeleri hayata geçirme imkanı yakalayacağım. BTSO’ya ve KOSGEB’e verdiği desteklerden dolayı teşekkür ederim” diye konuştu.

 

“HAYALİMDEKİ İŞLETMEYİ KURACAĞIM”

Uygulamalı Girişimcilik Eğitim Programına katılan adaylardan İlkay Yılmaz ise, kalite yönetim sistemlerine yönelik denetim, eğitim ve danışmanlık şirketi açmayı istediğini ifade ederek, “Uzun yıllar bu sektör içerisinde uygulayıcı ve denetçi olarak çalışıyordum. Girişimcilik yolunda devletimizin bu alanda sunduğu teşvikler bizlere umut oluyor. Buradan aldığım eğitimlerin ardından hayalimdeki işletmeyi kuracağıma inanıyorum” dedi.

 

KADIN GİRİŞİMCİLERİN İLGİSİ OLDUKÇA YOĞUN

Girişimcilik programına katılanların büyük bir kısmını ise kadınlar oluşturuyor. Eğitim programına katılan 14 kadın girişimci adayından birisi olan Ayşegül Yılmaz’ın hayali ise bayan giyim üzerine bir işletme kurmak. BTSO öncülüğünde hayata geçen eğitim programlarının girişimcilere moral verdiğini kaydeden Ayşegül Yılmaz, “Eğitim programı çok güzel hazırlanmış. Girişimcilik konusunda merak ettiğimiz tüm soruların cevaplarını uzmanlarımızdan alabiliyoruz. Adım adım bu süreçte yapılması gerekenler bize çok güzel bir şekilde izah ediliyor. Eğitim programından dolayı BTSO’ya ve KOSGEB’e teşekkür ederim” ifadelerini kullandı.

FACEBOOK YORUMLARI

YORUMLAR


    0 YORUM