USD
4,8045
EURO
5,6126
ALTIN
189,5212

Kaldırım İşgaline Son

Yıldırım Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, Tayyareci Mehmet Ali Caddesi üzerindeki kaldırımlarda yaya akışını engelleyen işletmelere denetim uyguladı.

Kaldırım İşgaline  Son
Yazı fontunu küçültür Yazı fontunu büyütür

Yıldırım Belediyesi, kaldırımları yaya akışını engelleyecek şekilde işgal eden işyerlerine yönelik denetim gerçekleştirdi. Yıldırım Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, vatandaşlardan gelen yoğun şikayetler doğrultusunda kaldırım işgaline son vermek için konunun muhatapları olan işletme sahiplerine uyarılarda bulundu. Tayyareci Mehmet Ali Caddesi üzerinde gerçekleştirilen denetimlerde, uyarıları dikkate almayan işletme sahiplerinin kaldırım işgali önlenerek güvenli yaya akışı sağlandı. Kaldırımların şehirlerin uygarlık seviyesinin göstergesi olduğunu hatırlatan Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali, “Kaldırımların usulsüz şekilde kullanımı görüntü kirliğine sebep olduğu gibi, bundan daha da önemlisi yayalar işgal nedeniyle taşıt yolunda yürümek zorunda kalarak kaza tehlikesiyle yüz yüze geliyor. Bu işgallere müsamaha göstermemiz söz konusu olamaz” diye konuştu.

KALDIRIMLAR GERÇEK SAHİPLERİNİN

Kaldırım işgalleri nedeniyle vatandaşlardan çok sayıda şikâyet aldıklarını da vurgulayan Başkan Edebali, Yıldırım’ın ekonomik kalkınması için esnafa her zaman büyük önem verdiklerini, ancak işletme sahiplerinin de, kaldırımların yayalar tarafından kullanılması konusunda hassasiyet göstermesi gerektiğine işaret etti. Kadınlar, çocuklar, yaşlılar ve engelli vatandaşların kaldırımları kullanarak kendilerini oluşabilecek kazalardan korurken, buralara tezgâh ve ürün koyulmasının ulaşımı aksattığını belirten Başkan Edebali, “Bizler denetimlerimiz ile kaldırımları tekrar gerçek sahipleri olan vatandaşlarımızın kullanımına uygun hale getiriyoruz. Esnafımızın bu kurallara uygun hareket edeceğine inanıyorum” ifadelerini kullandı.

FACEBOOK YORUMLARI

YORUMLAR


    0 YORUM