USD
3,9190
EURO
4,6469
ALTIN
162,6594

KalDer Bursa Karikatür Yarışması Sergisi Açıldı

KalDer Bursa Şubesi ve Anadolu Karikatürcüleri Derneği iş birliğinde; karikatür sanatının gelecek nesillere ulaşmasına destek vermek, sanat aracılığıyla yaşamda duyarlılık oluşturmak amacıyla düzenlenen 4. KalDer Bursa Uluslararası Karikatür Yarışması tamamlandı.

KalDer Bursa Karikatür Yarışması Sergisi Açıldı
Yazı fontunu küçültür Yazı fontunu büyütür

Dördüncü yılında “Yeni Hayat” teması ile düzenlenen yarışmaya 52 ülkeden 339 sanatçıdan toplam 807 adet eser geldi. Endonezya’dan Jitet Kustana yarışmanın birincisi oldu.   Sonuçların açıklanması ve ödüllerin verilmesinin ardından finale kalan eserleri sosyal ortamlarda toplumun farklı kesimleriyle buluşturmayı amaçlayan KalDer Bursa Şubesi, sempozyumdaki serginin ardından 08-14 Mayıs 2017 tarihleri arasında kentimizin merkezinde, geniş kitleleri buluşturan Bursa’nın ilk AVM’si Zafer Plaza’da ikinci sergisini açtı.

 

Serginin açılışı KalDer Bursa Yönetim Kurulu Başkanı Erdal Elbay, Anadolu Karikatürcüleri Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Aykanat, KalDer Bursa Genel Sekreteri Aykan Kurkur, yarışmayı destekleyen kurum BURFAŞ’ın Genel Müdürü Muhammet Gümüşsoy, Zafer Plaza AVM Müdürü Onur Sapmaz tarafından kurdele kesimi ile yapıldı.

 

Sanatçılar ustalıklarını sergiledi

Sergi açılışında konuşan Erdal Elbay  “Toplumların birbirlerini tanımaları, iletişimlerinin güçlenmesi, kültürlerin yaygınlaşması ve dostluk köprülerinin kurulması adına sanatsal çalışmaların enerjisinin oldukça yararlı olduğuna inanıyoruz. Yarışmaya katılan tüm sanatçılara, katkı sağlayan BURFAŞ’a; eserleri Bursalılar ile buluşturmak için her yıl olduğu gibi bu yıl da bize ev sahipliği yapan Zafer Plaza AVM’ye teşekkür ediyorum” dedi.

 

Ahmet Aykanat; “Dört yıldır KalDer Bursa Şubesi ile yürüttüğümüz Karikatür Yarışması için iş birliği yapan KalDer Bursa yönetimine teşekkür ederim. Zor konuları başarılı simgelerle çizmek kolay değildir. Dört yıldır sanatçılar belirlenen tema ile yarışmada ustalıklarını sergiliyor” dedi.

 

Muhammet Gümüşsoy “Kurum olarak yürüttüğümüz pek çok kurumsal sosyal sorumluluk çalışmasının yanında, iki sivil toplum kuruluşunun hayata geçirdiği bu sanatsal çalışmayı desteklemekten gururluyuz. Bu tür çalışmaların Bursa’nın adını başarıyla temsil ettiğine inanıyoruz” dedi.

 

Zafer Plaza AVM Müdürü Onur Sapmaz da sanatsal çalışmaları Zafer Plaza AVM çatısı altında sergilemekten ve toplumla buluşturmaktan mutluluk duyduklarını dile getirdi.

 

KalDer Bursa Ulusal Karikatür Yarışması Sergisi 08-14 Mayıs 2017 tarihleri arasında Zafer Plaza AVM’nin 2. çarşı katında yer alan sergi alanında ziyaret edilebilir.

FACEBOOK YORUMLARI

YORUMLAR


    0 YORUM