USD
3,9177
EURO
4,6455
ALTIN
162,6015

İTÜ’lüler hem eğlendi hem öğrendi

İTÜ Vakfı Güney Marmara Şubesi düzenlediği İTÜ Günü ile İstanbul Teknik Üniversitesi mezunlarını bir araya getirdi. Organizasyon çerçevesinde birbiriyle tanışma ve gün boyu süren etkinliklerle ailece eğlenme şansı bulan İTÜ’lüler, İstanbul Teknik Üniversitesi Öğretim Görevlisi Prof. Dr. Barlas Eryürek’in “Mühendislik Etiği” isimli eğitimiyle de bilgilerini tazeleme şansı buldu. 

İTÜ’lüler hem eğlendi hem öğrendi
Yazı fontunu küçültür Yazı fontunu büyütür

 

İTÜ Vakfı Güney Marmara Şubesi Sosyal Tesisi olan Cha Cha Restaurant’da gerçekleştirilen İTÜ Günü’ne, eski ve yeni Yönetim Kurulu üyelerinin yanı sıra ağırlıklı olarak Bursa olmak üzere çevre illerde görev yapan ya da yaşayan İTÜ’lüler katıldı. Kahvaltı programıyla başlayan organizasyon, üyelere yönelik bilgilendirme toplantısı ve eğitim programıyla devam etti. Toplantının açılışında konuşan İTÜ Vakfı Güney Marmara Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı İsmail Önol, 244 yıllık bilim tarihiyle Türkiye’nin en eski yükseköğretim kurumu olan İTÜ’nün mensupları olarak, Türkiye’nin en büyük endüstri kentlerinden Bursa’da bir araya gelmekten büyük mutluluk duyduklarını söyledi. Önol, İTÜ Vakfı Güney Marmara Şubesi’nin üniversitelerini desteklemek amacıyla kurulduğunu ve 33 yıldır büyük bir başarı ile bu misyonunu sürdürdüğünü ifade ederek, “Şubemiz, İTÜ Vakfı’nın faaliyetlerini Güney Marmara’da yaygınlaştırmak üzere 25 yıldır faaliyet gösteriyor. Bu bölgede yaşayan İTÜ’lüleri bir çatı altında toplamak, mesleki ve sosyal dayanışma içinde bulunmak, yetişme ocağımız İTÜ ile bağlarımızı tazelemek ve üniversitemizin gelişmesine maddi manevi katkıda bulunmak üzere buradayız. En öncelikli hedefimiz, siz İTÜ mezunlarına ulaşabilmektir. Tüm İTÜ’lüler, vakfımızın tabii üyesidir ve ayrı bir kayıt gerekmemektedir” diye konuştu.

“İTÜ İnovasyon etkinliğini Bursa ve Güney Marmara ile buluşturuyoruz”

 

Kendilerinden önceki yönetimlerce organize edilen panel, konser, yarışma, toplantı, konferans ve burs programı gibi etkinliklere kaldıkları yerden devam edeceklerinin altını çizen Önol, “Üniversitemizin ülkemizde öncü, dünyada iddialı olan inovasyon etkinliğini Bursa ve Güney Marmara endüstrisi ile buluşturmaya başlıyoruz. İTÜ Arı Teknokent, İTÜ Çekirdek, İTÜ Gate, İTÜ Girişimcilik ve İnovasyon Merkezi faaliyetlerini bölgemize taşıyacağız. Bundan böyle sizlerle daha sık ve her seferinde daha fazla sayıda üyemizle bir araya gelmeyi ümit ediyoruz” şeklinde konuştu. İTÜ Vakfı Güney Marmara Şubesi’nin kurulduğu günden bu yana gerçekleştirdiği faaliyetlere de değinen Önol, yeni yönetim kurulu olarak bir yıldır toplantılar yaptıklarını ve yeni etkinlikler planladıklarını kaydetti. Keyifli ve coşkulu bir topluluk olmayı hedeflediklerini ve gerçekleştirecekleri organizasyonlarla İTÜ Vakfı’nı kamuoyuna tanıtmayı amaçladıklarını dile getiren Önol,  “İTÜ Vakfı’nın web sitesinde Güney Marmara Şubesi olarak yerimizi aldık. İTÜ’lülerle sürekli iletişim halinde olmak ve düzenli etkinliklerle sizlerle buluşmak istiyoruz. Şehrimizi, bölgemizi ya da toplumun genelini ilgilendiren önemli konularla ilgili organizasyonlar ve sosyal sorumluluk projeleri gerçekleştireceğiz. Liselere İTÜ’yü tanıtmak, ayrıca İTÜ öğrencilerinin çalışmak için Bursa’yı tercih etmelerini sağlamak istiyoruz. Bunun için İTÜ bünyesinde görev yalan 100’den fazla öğrenci kulübü ile temasta olacağız” diye konuştu. Önol, şube olarak İletişim, Sosyal ve Kültürel İşler ve İTÜ ile Sanayi İş Birliğini Geliştirme komitelerini kurduklarını ve tüm İTÜ’lüleri bu komitelerde görev yapmaya beklediklerini sözlerine ekledi.

 

Önol’un konuşmasının ardından söz alan İstanbul Teknik Üniversitesi Öğretim Görevlisi Prof. Dr. Barlas Eryürek “Mühendislik Etiği” isimli bir sunum yaptı. Sunuma katılan İTÜ’lüler, konuyla ilgili bilgilerini tazeleme ve yeni kavramlar öğrenme şansı buldu. İTÜ’lüler, eğitim programının ardından sanatsal deneyimler, çocuklara yönelik çeşitli aktiviteler, bireysel oyunlar ve takım oyunları ile çeşitli yarışmalardan oluşan etkinlikle gönüllerince eğlendi.

FACEBOOK YORUMLARI

YORUMLAR


    0 YORUM