USD
4,7915
EURO
5,6134
ALTIN
189,9569

İnegöl Belediyesi Yeni Başkanı Alper Taban Oldu

Alinur Aktaş’ın Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı olmasının ardından boşalan İnegöl Belediye Başkanlığı için bugün Belediye Meclisinde seçim yapıldı. AK Parti’nin adayı Alper Taban, yapılan seçim sonucu 28 oyun 27’sini alarak resmen İnegöl Belediye Başkanı oldu.

İnegöl Belediyesi Yeni Başkanı Alper Taban Oldu
Yazı fontunu küçültür Yazı fontunu büyütür

İnegöl Belediye Başkanlığı seçimi için bugün belediye meclisi Valilik kararıyla toplandı. 15.00’da Belediye Ek Hizmet Binasında bulunan meclis salonunda gerçekleştirilen toplantıda, İnegöl’de Alinur Aktaş’tan boşalan Belediye Başkanlığı koltuğuna kimin oturacağı meclis üyelerinin oylarıyla belirlendi.

MECLİS BAŞKANLIK SEÇİMİ İÇİN TOPLANTI
Meclis Başkanvekili Turgay Yel Başkanlığında tek madde ile toplanan İnegöl Belediye Meclisinde, yeni Başkan kapalı oylama usulüyle belirlendi. Seçim öncesi konuşan AK Parti grup sözcüsü Berat Ertopuz, “16 Nisan 2016’da yapılan referandum neticesinde Anayasamızın bazı maddeleri değişmiş, kurucu Başkanımız, Cumhurbaşkanımız, Partimizin Genel Başkanı olmuştur. Parti içerisinde yaptığı incelemeler neticesinde partimizde bazı Belediye Başkanlıklarında metal yorgunluklar sezilmiş, bunun neticesinde Bursa Büyükşehir Belediye Başkanımız istifa etmiş, yerine ise Alinur Aktaş Başkan olmuştur. Daha sonraki araştırmalarda başka belediye başkanları da istifada bulunmuştur. İnegöl’de aldığı birçok ödülle Alinur Aktaş arkadaşımız Bursa Büyükşehir Belediye başkanı olarak geçen hafta göreve geldi. Ondan boşalan göreve Meclis Üyesi ve Başkan Yardımcısı arkadaşımız Alper Taban genel merkezden olur almıştır. AK Parti grubu olarak Başkan Adayımız Alper Taban arkadaşımızdır, ilçemize hayırlı ve uğurlu olsun” dedi.

Milliyetçi Hareket Partisi grup sözcüsü İsmail Karaman ise “Bizler de MHP grubu olarak halkın teveccühüne saygı göstererek 2014 yılında İnegöl Belediyesi seçimlerini kazanan AK Parti Grubu’nun adayı olan Alper Taban’ı destekliyoruz” dedi.

AK Parti Genel Merkez Yerel Yönetimler Başkan Yardımcısı Sedat Koca’nın da katıldığı oylamada 28 meclis üyesinin katıldığı oylamada oy sayımı neticesinde 27 oy alan Alper Taban İnegöl Belediye Başkanı oldu.

“EMANETE EN İYİ ŞEKİLDE SAHİP ÇIKACAĞIM”
Seçimin ardından teşekkür konuşması yapan İnegöl Belediye Başkanı Alper Taban, “Doğup büyüdüğüm, ekmeğini yediğim bu şehirde yöneticilik yaptığım esnada beni bu şehre Başkan adayı olarak göstermenize ziyadesiyle mutlu oldum. Bizleri bu göreve layık gören Sayın Genel Başkanım Cumhurbaşkanımı, Yerel Yönetimler Başkan Yardımcımı, Genel Merkez Başkan Yardımcımızı, İl Başkanımı, Büyükşehir Belediye Başkanımı, İlçe Başkanımı, AK Parti yönetici ve meclis üyelerine, desteklerini esirgemeyen kadın kolları, gençlik kolları, teşkilatımızın her kademesindeki yol arkadaşlarıma sonsuz teşekkürler sunuyorum. Aileme çok teşekkür ediyorum. Babam da şuanda aramızda. 2012 yılında annemi kaybettim. Burada tüm rahmeti rahmana kavuşmuş annelerimizi hayırla yâd ediyorum. 2005 yılından beri AK Parti içerisinde çeşitli kademelerde görev verildi. Bu onurlu teşkilat beni en güzel yerlere getirdi. Son teşekkürü, bu 12 yıl zarfında bana katlanan eşime, çocuklarıma gönderiyorum. Bundan sonra yükümüz daha da arttı. Verdiğiniz bu emaneti 17 ay boyunca en güzel şekilde taşıyıp eşitlik ve adalet ilkesinden ayrılmadan yerine getireceğimize söz veriyorum. İnşallah sizlere layık olacağız. Dua 3 harftir ama içerisine sonsuzlar sığar. Bundan sonra da sizlerden dua ve destek bekliyorum. Bana verdiğiniz destekten dolayı sizlere minnettarım” dedi.

FACEBOOK YORUMLARI

YORUMLAR


    0 YORUM