USD
3,9564
EURO
4,6442
ALTIN
162,7323

İhracatçının Engelleri, Yeşil Pasaport ile Azaltacak

Bursa Ticaret ve Sanayi Odası (BTSO) Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Burkay,  yeşil pasaport uygulamasıyla ihracatçıların hareket kabiliyetinin artacağını belirterek, “Firmalarımızın küresel arenadaki ihracatçı kimliği daha da güçlenecek” dedi.

İhracatçının Engelleri, Yeşil Pasaport ile Azaltacak
Yazı fontunu küçültür Yazı fontunu büyütür

BTSO Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Burkay, Resmi Gazete’de yayınlanan daha fazla ihracatçının yeşil pasaport almasını sağlayacak kararla ilgili olarak değerlendirmelerde bulundu. Türkiye’nin üretim gücü ve potansiyeli ile dünyanın en önemli ekonomileri arasında bulunduğunu ifade eden Başkan Burkay, Türkiye ekonomisinin dinamosu konumundaki ihracatçılar için başlatılan yeşil pasaport uygulamasının ihracatçıların dünyaya açılmasını kolaylaştıracağını söyledi. Başkan İbrahim Burkay, düzenlemenin ‘daha güçlü Türkiye için daha fazla üretim, daha fazla yatırım’ vizyonuyla hareket eden iş dünyasının hareket kabiliyetine güç katacağını dile getirdi.

 

“TİCARET KOLAYLAŞACAK”

“Uygulama sektörlerimizin ve hedef pazarlarımızın çeşitlenmesine de imkan sağlayacak” diyen İbrahim Burkay, “Yeşil pasaportun yaygınlaşması, Türk ihracatçısına büyük moral verdi. Bu uygulama iş dünyası temsilcilerimizin seyahatlerini daha da hızlandıracak. Bursa’mız da yeşil pasaport uygulamasından en çok yararlanacak kentlerden birisidir. Bursa iş dünyası olarak ülkesine katma değer üreten iş dünyası temsilcilerinin sesine kulak veren, ticareti kolaylaştıran ve önümüzdeki engelleri kaldıran çalışmalarından dolayı başta Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakanımız Sayın Binali Yıldırım olmak üzere, Türkiye Büyük Millet Meclisi’mize ve Ekonomi Bakanımız Sayın Nihat Zeybekci’ye teşekkürlerimi sunuyorum” diye konuştu.

 

İHRACATÇIYA BÜYÜK KOLAYLIK

BTSO Başkanı Burkay, Türkiye’nin ihracata dayalı kalkınma hedefleri doğrultusunda Bursa iş dünyasının çatı kuruluşu olarak Küresel Fuar Acentesi’nden Ticari Safari’ye, Ur-Ge çalışmalarından kümelenme gruplarına kadar çok önemli projeleri hayata geçirdiklerini hatırlattı. Bütün bu çalışmalarla birlikte Bursa’da son 3 yılda 4 bin BTSO üyesini yurt dışı fuar organizasyonları ile buluşturduklarını ifade eden Başkan Burkay, “Yeşil pasaport uygulaması üyelerimize de büyük kolaylık sağlayacak. 1 milyon doların üzerinde dış satım yapan ihracatçılara sunulan yeşil pasaportun ilerleyen süreçte küçük ve orta ölçekli firmalarımızın daha fazla yararlanabileceği bir limite çekileceğine inanıyorum” dedi.

 

 

FACEBOOK YORUMLARI

YORUMLAR


    0 YORUM