USD
3,8685
EURO
4,5492
ALTIN
156,2214

Her gün yaklaşık 2 bin kişiye iftar

Bursa Ticaret ve Sanayi Odası (BTSO) tarafından geleneksel hale getirilen ‘İftar Sofraları’nda bu yıl da ramazan ayının heyecanı başladı. Yıldırım ve Osmangazi ilçelerinde kurulan çadırlarda, her gün 2 bin kişi, birlik ve beraberlik içinde orucunu açmanın mutluluğunu yaşıyor.

Her gün yaklaşık 2 bin kişiye iftar
Yazı fontunu küçültür Yazı fontunu büyütür

 

Bursalı hayırsever işadamları ve kurumların sponsorluğunda hazırlanan iftar sofralarında, bu yıl 5. defa iftar heyecanı yaşanıyor. BTSO İftar Sofraları, ramazan boyunca Yıldırım Kaymakamlığı Otopark Alanı ve Osmangazi Çarşamba Pazaryerinde Bursalıları ağırlayamaya başladı. Dostlukların sevgi ile beslendiği ramazan ayının ilk iftarında Bursalılar, hep birlikte oruç açmanın heyecanını yaşadı.

 

İLK İFTAR HEYECANI

“Ramazan’da Birlikte Olalım” temasıyla düzenlenen iftar sofralarında, her gün yaklaşık 2 bin kişi orucunu açıyor. 4 yıldır 250 bin Bursalıyı iftar sofralarında buluşturan BTSO, bu yıl da yaklaşık 60 bin kişiyi aynı masa etrafında buluşturacak.

 

“BEREKETLİ VE SEVGİ DOLU BİR AY DİLİYORUM”

BTSO Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Burkay, 11 ayın sultanı ramazana ulaşabilmenin mutluluğunu yaşadıklarını söyledi. BTSO olarak, 5 yıldır geleneksel hale getirilen ‘İftar Sofraları’ organizasyonunun Bursalıların buluşma noktası haline geldiğini ifade eden Başkan Burkay, “BTSO İftar Sofraları, her sene olduğu gibi bu sene de Bursalıların bir araya geleceği adres oluyor. Şimdiye kadar 250 bin vatandaşı ağırlayan iftar sofraları, bu yıl da Bursalıların birlik ve beraberlik içerisinde aynı masada iftar açmalarına vesile olacak. Yardımlaşmanın ve dayanışmanın güzelliğinin yaşandığı bu ayda paylaşımın, beraberliğin ve sevginin ön plana çıkmasını diliyor, mübarek ayın verdiği bereket ile iftar sofralarımıza tat ve huzur getirmesini diliyorum” dedi.

FACEBOOK YORUMLARI

YORUMLAR


    0 YORUM