Görme engelliler için tiyatro

Bursa Kent Konseyi Gençlik Meclisi üyeleri, 'Hayatın Güler Yüzleri' projesi kapsamında hazırladıkları 'Görme Engelliler Tiyatrosu' adlı oyunu, Gül Hanım...

13 Aralık 2012 14:42 Okunma:

Bursa Kent Konseyi Gençlik Meclisi üyeleri, ‘Hayatın Güler Yüzleri’ projesi kapsamında hazırladıkları ‘Görme Engelliler Tiyatrosu’ adlı oyunu, Gül Hanım Karasu İlköğretim Okulu’ndaki görme engelli öğrenciler için sahneledi.

Bursa Kent Konseyi Gençlik Meclisi gönüllüleri, sosyal etkinliklerine devam ediyor. ‘Hayatın Gülen Yüzleri’ projesi kapsamında bu kez ‘Dünya Engelliler Günü’ dolayısıyla engelli öğrencilerle bir araya gelen gençler, Gül Hanım Karasu İlköğretim Okulu’nun görme engelliler sınıfıyla birlikte hazırladıkları oyunu sahneye koydu.

Bursa Kent Konseyi Gençlik Meclisi Başkanı Yardımcısı Furkan Öksüz, ‘Görme Engelliler Tiyatrosu’ ile öğrencilere engellerin aslında engel olmadığını anlatmak istediklerini söyledi. Daha iyi bir dünya için hep birlikte yaşamak gerektiğini belirten Öksüz, “Tiyatroya katılan engelli olmayan öğrencilere siyah gözlükler vererek empati kurmalarını sağladık. Oyunu sahneledikçe miniklerle birlikte mutluluğu, heyecanı ve sevinci yaşadık. Projenin hedefine ulaştığını öğrencilerin yüzlerine bakınca anladık. Günün sonunda bizlere şarkı söyleyerek sürpriz yapan öğrenciler, mutluluklarını ifade etti.” dedi.

Öksüz, sosyal sorumluluk içeren çalışmalarına devam edeceklerini sözlerine ekledi.

BENZER HABERLER

Bursalı Çağdaş Gazetecileri kızdıran gezi programı

Basın-Yayın ve Enformasyon Bursa İl Müdürlüğü’nün ‘Gazeteci Değişim Programı’ çerçevesinde Van’a düzenlediği gezi programı Bursa Çağdaş Gazeteciler Derneği tarafında...

Misi Köyü 10 yıl sonra ilk ipeğine kavuştu

ipekböcekçiliği zanaatını yeniden canlandırarak kadınların istihdamını artırmak amacıyla başlatılan projenin ilk sonuçları alındı.

Çgd: Bursa’dan Van’a ‘Basın Gezisi’ adı altında çakma gazeteciler götürüldü

Kadir Akarkaya tarafından Van'a düzenlenen basın gezisine tepki gösterdi.

Gıda ürünlerine zam kapıda!

Türkiye Gıda ve İçecek Sanayii Dernekleri Federasyonu Başkanı Şemsi Kopuz, son dönemde gıdada stokçuluğun artmasıyla ilgili zam uyarısında bulundu.

AK Parti yarın Genel Başkanı’nı belirleyecek

AK Parti MYK, yarın saat 14:00'da seçilmiş Cumhurbaşkanı Erdoğan başkanlığında toplanacak.

Twitter, kullanıcıları çok kızdıracak!

Twitter'da takip etmediğiniz hesapları da göreceksiniz!

UEFA’dan şok rapor!

Beşiktaş-Arsenal maçını takip eden UEFA gözlemcileri karşılaşma sonrasında yaşananları tek tek rapor etmesi yönetimi kızdırdı!

Busiad yönetiminden ziyaretler

Bursa Sanayicileri ve İşadamları Derneği (BUSİAD) Yönetim Kurulu, BALKANSİAD ile BUMİAD’ı ziyaret etti.

Avrupalı sporcu gençler Bursa’da

Büyükşehir Belediyesi Başkanvekili Abdülkadir Karlık, Avrupa Gençlik Değişim Projesi kapsamında Bursa’yı ziyaret eden gençlerle bir araya geldi.

Bursaspor Başkanından teşekkür ziyareti

Recep Bölükbaşı ve yönetim kurulu üyeleri, Mustafa Bozbey'i ziyaretinde yeşil beyazlı kulüp için verdiği desteğe teşekkür etti.