USD
3,9292
EURO
4,6564
ALTIN
163,2027

Girişimcilik Eğitimlerinde Yeni Dönem Başlıyor

Bursa Ticaret ve Sanayi Odası (BTSO) öncülüğünde hayata geçen ‘Uygulamalı Girişimcilik Eğitimleri’nde yeni dönem başlıyor.

Girişimcilik Eğitimlerinde Yeni Dönem Başlıyor
Yazı fontunu küçültür Yazı fontunu büyütür

BTSO Akademi kapsamında başarılı iş fikri olan girişimcileri ekonomiye kazandırmayı sürdüren BTSO yeni girişimcilik eğitim programlarına imza atıyor. KOSGEB, İŞKUR ve TOBB Bursa Genç Girişimciler Kurulu işbirliğiyle gerçekleştirilecek eğitimler, Demirtaş Organize Sanayi Bölgesi’ndeki Bursa Tasarım ve Teknoloji Geliştirme Merkezi’nde (BUTGEM) verilecek.

 

18 NİSAN’DA BAŞVURULAR BİTİYOR

Yeni döneminin ilk eğitim programına başvuru tarihi 18 Nisan’da sona eriyor. 25 girişimci adayının faydalanacağı eğitim, 24 Nisan – 27 Nisan tarihleri arasında gerçekleştirilecek. Adaylar, akademi.btso.org.tr web adresinden form doldurarak eğitimlere başvuru yapabilecek.

 

YIL SONUNA KADAR 10 GİRİŞİMCİLİK EĞİTİMİ

Gerçekleştirdiği çalışmalarla her yıl yeni girişimcileri kent ve ülke ekonomisine kazandıran BTSO, yılsonuna kadar hayata geçirmeyi planladığı 10 ayrı eğitim programıyla toplamda 250’den fazla girişimciye eğitim vermeyi hedefliyor. Her ay düzenli olarak gerçekleştirilecek eğitimler, 4 iş günü sürecek.

 

“EKONOMİK KALKINMANIN ANAHTARI GİRİŞİMCİLİKTİR”

BTSO Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Burkay, Türkiye’nin üretim gücü yüksek ve yenilikçi fikirlere sahip girişimci ruhu ile hedeflerine ulaşacağını söyledi. Ülkelerin gücünün ekonomideki potansiyeli ile ölçüldüğünü ifade eden Başkan Burkay, “Girişimci demek rekabet demektir. Rekabetin olmadığı yerde nitelikli üretim ve zenginlik olmaz. Kalkınmanın ve zenginliğin en önemli formülü ise girişimciliktir” dedi.

 

“250 GİRİŞİMCİ YETİŞTİRDİK”

Başkan İbrahim Burkay, şimdiye kadar 250’ye yakın kursiyerin BTSO öncülüğünde düzenlenen girişimcilik programından faydalandığını ve KOSGEB teşviklerinden de yararlanmaya hak kazandığını vurguladı. KOSGEB ile birlikte Türkiye’nin gelecek hedeflerine ulaşmasında girişimci ruha sahip insanların büyük payının olduğunu ifade eden Başkan Burkay, “BTSO olarak girişimcilerimizi her zaman ve her platformda destekliyoruz. Genç beyinlerin kariyer planlarında girişimciliğin ön planda olmasını istiyoruz. Bu yılsonuna kadar düzenleyeceğimiz 10 eğitim programından 250’ye yakın girişimci adayının faydalanmasını istiyoruz” diye konuştu.

FACEBOOK YORUMLARI

YORUMLAR


    0 YORUM