USD
4,7472
EURO
5,5579
ALTIN
198,8278

Geleceğin Şairleri Osmangazi’de Yarışıyor

Osmangazi Belediyesi tarafından bu yıl 7’incisi düzenlenecek olan Liseler Arası Mevlana Şiir Yarışması’na başvurular devam ederken, serbest konulu yarışmaya Türkiye genelinden katılan liseli öğrenciler, 10 Kasım’a kadar başvuru yapabilecek.

Geleceğin Şairleri Osmangazi’de Yarışıyor
Yazı fontunu küçültür Yazı fontunu büyütür

Liseler Arası Mevlana Yarışması’na Türkiye’nin çeşitli bölgelerinden de eserler katılıyor. Yarışmanın son virajına doğru yaklaşırken başvurular, 10 Kasım 2017 Cuma günü mesai bitiminde sona erecek. Müracaatlar, mevlanasiiryarismasi@osmangazi.bel.tr adresine e-posta yoluyla yapılacak. Başvuru sahibine ‘alındı’ mesajı gönderilecek. Yarışmaya katılmak isteyenler 270 70 42 numaralı telefondan ayrıntılı bilgi alabilecek. Yarışmada birinciye 5 bin TL, ikinciye 4 bin TL, üçüncüye 3 bin TL ve üç mansiyon ödülleri için de biner TL verilecek.

Gençlerin, Mevlana sevgisini ve Mevlana felsefesini istedikleri gibi anlatmaları amacıyla bu yıl konusu serbest olarak belirlenen şiir yarışmasına ilginin her yıl daha da arttığını ifade eden Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, yeni şairlerin Türk Edebiyatı’na kazandırılmasına zemin hazırladıklarını söyledi. Liseler Arası Mevlana Şiir Yarışması’na katılan gençlerin yeteneklerini keşfetme imkanı bulduğunu belirten Başkan Dündar, “Geçtiğimiz yıl 850 eser, bu yarışmaya katıldı. Her yıl katılım oranı daha da artıyor. Yazmak için tabi ki okumamız gerekiyor. Mevlana hakkında yazacaksak Mevlana’yı okumamız gerekiyor. Ben, bu yıl ortaya çok güzel eserler çıkacağına inanıyorum. Yarışmamıza katılan tüm öğrencilerimize başarılar diliyorum” diye konuştu.

FACEBOOK YORUMLARI

YORUMLAR


    0 YORUM