USD
4,8169
EURO
5,6080
ALTIN
189,5072

Eski Bursa Valisi Harput, 50 Bin Liraya Tahliye

Son dakika Bursa haberi: FETÖ davasında tutuklu bulunan Eski Bursa Valisi Şahabettin Harput tahliye edildi.

Eski Bursa Valisi Harput, 50 Bin Liraya Tahliye
Yazı fontunu küçültür Yazı fontunu büyütür

FETÖ davasında tutuklu bulunan Eski Bursa Valisi Şahabettin Harput tahliye edildi…

Eski Bursa Valisi Şahabettin Harput’un da aralarında bulunduğu tutuklu 3 sanığın, ilerleyen yaşları nedeniyle 50’şer bin lira kefaletle tahliyesine karar verildi.

Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması’na (FETÖ/PDY) yönelik davada, aralarında eski Bursa Valisi Şahabettin Harput’un da bulunduğu tutuklu 3 sanığın, ilerleyen yaşları dolayısıyla 50’şer bin lira kefaletle tahliyesine karar verildi.

Bursa 8. Ağır Ceza Mahkemesinde, FETÖ/PDY’ye ilişkin haklarında dava açılan aralarında Eski Bursa Valisi Şahabettin Harput ile bazı iş adamlarının da yer aldığı 14’ü tutuklu 60 sanığın yargılanmasına devam edildi.

Bazı tutuklu ve tutuksuz sanıklar, avukatları ile sanık yakınlarının katıldığı duruşmada, tutuklu sanıkların tutukluluk durumlarıyla ilgili beyanları alındı.

Savunma yapan sanıklar, haklarındaki suçlamaları kabul etmedi, tahliyelerini istedi.

Mahkeme heyeti, tutuklu sanıklardan Harput, Mehmet Ali Yayıkçı ve Ali Kemal Turhan’ın yaşlarının ilerlediği gerekçesiyle yurt dışı yasağı konularak 50’şer bin lira kefaletle tahliye edilmelerine karar verdi.

Kaynak ve Haberin Tamamı İçin: http://www.bursadabugun.com/haber/son-dakika-haberi-eski-bursa-valisi-sahabettin-harput-tahliye-edildi-979786.html

FACEBOOK YORUMLARI

YORUMLAR


    0 YORUM